• Головна
  • Новини
  • Ординаріат для католиків-англікан у США очолив одружений священик...

Ординаріат для католиків-англікан у США очолив одружений священик

02.01.2012, 11:37
1 січня Папа Бенедикт XVI заснував ординаріат для колишніх англікан, які бажають приєднатись до Католицької Церкви в США.

1 січня Папа Бенедикт XVI заснував ординаріат для колишніх англікан, які бажають приєднатись до Католицької Церкви в США. Очолив ординаріат колишній єпископ Ріо Гранде Єпископальної Церкви (назва англіканської спільноти в США), а нині священик Католицької Церкви Джефрі Н. Стінсон.

59-літній отець Джефрі є одружений і разом з дружиною Деброю виховали трьох дітей та мають вже одного внука. Через одружений стан він не стане католицьким єпископом, однак керуватиме ординаріатом як єпископ. Він також є повноправним членом єпископської католицької конференції у США.

На сьогоднішній день до Католицької Церкви в США приєдналось 100 колишніх англіканських священиків та 1400 мирян з 22 парафій. Через розпорошеність вірних, колишніх англікан, а нині католиків по всій країні ординаріат не матиме географічних меж, як єпархія, однак функціонуватиме як звичайна дієцезія.

Раніше Папа конституцією Anglicanorum coetibus встановив ординаріат для колишніх англікан в Великій Британії. Громади, які будуть прийняті в склад ординарі ату стануть в повні католицькими парафіями, однак збережуть свої англіканські особливості та традиції, головним чином в літургічній сфері. Про це інформує СNS.