• Головна
  • Новини
  • Отець Дмитро Блажейовський – кандидат на Шевченківську премію...

Отець Дмитро Блажейовський – кандидат на Шевченківську премію

01.12.2009, 14:02
Отець Дмитро Блажейовський – кандидат на Шевченківську премію - фото 1
Львівський музей вишиваних ікон та образів о.д-ра Дмитра Блажейовського і Товариство «Україна-Світ» висунули кандидатуру о. Дмитра Блажейовського на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Blazheyovsky.jpgЛЬВІВ — Львівський музей вишиваних ікон та образів о.д-ра Дмитра Блажейовського і Товариство «Україна-Світ» висунули кандидатуру о. Дмитра Блажейовського на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка. Греко-католицький священик, що живе в Римі й нещодавно розпочав сотий рік свого життя, відомий в Україні та в українській діаспорі, як науковець і митець. Він автор 25 наукових праць з історії Церкви та Української держави, а в його мистецькому доробку є 350 вишитих ікон та хоругв, на які він видав 300 взорів української релігійної вишивки. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Незважаючи на свій поважний вік, отець доктор Дмитро Блажейовський і далі активно трудиться. З нагоди 70-ліття його єрейського свячення, початку сотого року життя та десятиліття створеного ним Музею вишиваних ікон та образів у місті Львові у львівському державному видавництві «Каменяр» побачила світ нова книга отця доктора Дмитра Блажейовського, присвячена українській історії та сьогоденню.