Пандемія повністю виявила егоїзм людини і суспільства, – Глава УГКЦ

27 січня, 13:02
Католики
Пандемія повністю виявила егоїзм людини і суспільства, – Глава УГКЦ - фото 1
З початком пандемії ми потрапили в стан хвороби, можливо, навіть гіршої, ніж коронавірус. Пандемія повністю виявила егоїзм людини і суспільства, який існував завжди.

Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав в інтерв’ю для польської Католицької інформаційної агенції (КАІ), повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«Сьогодні людина живе набагато більше у світі комп’ютерів, новітніх технологій, ніж у світі людей. Церква говорить про гідність людини, що людина – це істота, яка несе в собі щось набагато більше, ніж якась машина чи якийсь кібернетичний організм. Людина має перед собою вічну мету і покликана до вічного життя. І тут Церква – це спільнота людей, які вірять у вічне життя, вірять у життя після смерті та визнають померлого та воскреслого Христа Спасителя».

Щодо апокаліптичних настроїв, пов'язаних з пандемією, які існують у суспільстві, Предстоятель наголосив на тому, що навіть коли ми захворіли на коронавірус, це ще не кінець світу. Ми повинні зробити все можливе, щоб відновитися і жити далі. «Світ після коронавірусу існуватиме. Натомість ми мусимо навчитися жити в нових обставинах та світі, який динамічно змінюється на наших очах», – сказав Глава Церкви.

Блаженніший Святослав також відзначив, що пандемія викрила багато слабких сторін і в самій Церкві. «Ще однією болючою кризою, пов’язаною з пандемією, є криза особистості священника. Особливо це стосується священників, сформованих у православних семінаріях, для яких бути священником означає насамперпед нести відповідальність за діяльність, пов’язану з культом, тобто відправляти Літургії та інші служби. Нагадаємо, що за часів Радянського Союзу євангелізація або соціальна дияконія були заборонені. У наш час священник передусім повинен бути пастирем, тобто служити людям на багатьох рівнях. Наші вірні в нинішній важкий час потребують ще більше контактів зі священником та його допомоги як у духовному, так і в матеріальному вимірі», – додав Глава Церкви.