Папа Франциск Патріарху Варфоломію: Вірю, що разом досягнемо єдності

Папа Франциск Патріарху Варфоломію: Вірю, що разом досягнемо єдності - фото 1
В рамках традиційного обміну офіційними делегаціями з нагоди святкувань на честь святих Петра і Павла, покровителів римської єпископської катедри, та святого Андрія, покровителя константинопольської, до Стамбула прибули представники Апостольської Столиці. Делегацію очолив кардинал Курт Кох, Голова Папської Ради сприяння єдності між християнами.

Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Я впевнений, що незважаючи на існуючі перешкоди, спільно прямуючи вперед у взаємній любові та ведучи богословський діалог, досягнемо мети повної єдності, а ця надія ґрунтується на спільній вірі в Ісуса Христа, посланого Отцем, аби зібрати всі народи в одному тілі. Про це Папа Франциск пише у своєму посланні Константинопольському Патріархові Варфоломію І, переданому з нагоди престольного празника.

Делегація Святого Престолу 30 листопада 2020 р. взяла участь в урочистій Божественній Літургії в патріаршому храмі святого Юрія на Фанарі, наприкінці якої кардинал Курт Кох прочитав послання Папи Франциска, яке вручив Вселенському Патріархові Варфоломію І.

Зростати у вірі за заступництвом святого Андрія

Єднаючись з учасниками святкувань з нагоди свята на честь Апостола Андрія, «любого брата святого Петра», у радості та вдячності Богові за дари, яке Боже провидіння виявило в його житті, Глава Католицької Церкви підносить молитви за те, щоб за «могутнім заступництвом того, якого Він покликав серед перших стати Його учнем», Господь щедро поблагословив Предстоятеля, всіх співбратів у єпископстві, духовенство, монашество та всіх мирян.

Папа Франциск із радістю згадує про нещодавню зустріч з Його Всесвітістю під час міжнародної зустрічі за мир, що 20 жовтня відбувалася в Римі за участі представників різних християнських конфесій та інших релігій.

«Разом з викликами, поставленими триваючою пандемією, війни надалі вражають багато частин світу, в той час як виникають нові збройні конфлікти, відбираючи життя безлічі людей. Без сумніву, всі ініціативи, що проводяться національними та міжнародними організаціями на користь миру, є потрібними, однак, – зазначає Єпископ Рима, – конфлікти та насильство не припиняться доти, коли всі люди не досягнуть глибокого усвідомлення спільної відповідальності одні за одних як брати та сестри». Й у цьому світлі на християнських Церквах, разом з представниками інших релігій, лежить особливе завдання - подати приклад «діалогу, взаємопошани та практичної співпраці».

На дорозі до повного сопричастя

Папа стверджує, що відчув це прагнення братерства під час різних зустрічей з Патріархом Варфоллмієи і в цьому світлі згадує про Окружний лист Святого Синоду Вселенського Патріархату, надісланий сто років тому Церквам у всьому світі, слова якого «залишаються актуальними до сьогодні». У ньому зазначається, що коли Церкви черпають натхнення з любові та ставлять її понад власні судження про інших, то замість поглиблення існуючих протиріч, стануть спроможними зменшувати їх, а підтримуючи бретерське зацікавлення становищем інших Церков, краще їх пізнаючи, простягаючи за необхідності руку допомоги, сприятимуть поступові в питаннях єдності.

«Можемо бути вдячними Богові за те, що стосунки між Католицькою Церквою та Вселенським Патріархатом значно зросли протягом минулого століття, хоча ще й надалі прямуємо до мети відновлення повного сопричастя, вираженого через участь в тій самій Єхаристійній трапезі. Незважаючи на існуючі перешкоди, я вірю, що прямуючи разом у взаємній любові та підтримуючи богословський діалог, ми досягнемо цю мету. Ця надія, – підсумовує Папа Франциск, – ґрунтується на нашій спільній вірі в Ісуса Христа, якого Бог Отець послав зібрати всіх людей в одне тіло, наріжний камінь однієї святої Церкви, святого Божого храму, в якому всі ми є живим камінням, кожен згідно з власними особливими дарами та служіннями, наданими Святим Духом».