Папа Франциск прийняв на аудієнції Патріарха УГКЦ

11 листопада, 17:56
Католики
Папа Франциск прийняв на аудієнції Патріарха УГКЦ - фото 1
Сьогодні, 11 листопада 2021 р., вранці Папа Франциск прийняв на приватній аудієнції у Ватикані Главу УГКЦ Блаженнішого Святослава Шевчука.

Про це повідомляє Vatican News.

Нагадаємо, Патріарх УГКЦ під час перебування у Римі взяв участь у Міжнародній науковій конференції до 300-ліття Замойського Синоду «Кодифікуючи традицію: Замойський Собор Київської митрополії (канонічні джерела, унійне богослов’я та культурно-релігійна програма)».

Захід тривав два дні - 9 та 10 листопада.

На ній Глава УГКЦ виступив із вступною промовою.

Під час аудієнції від імені УГКЦ Блаженніший Святослав подякував Папі за проголошення синодального шляху в Католицькій Церкві та ознайомив Його Святість з історією синодального шляху в УГКЦ.

«У 60-х роках минулого століття наша Церква під проводом мого попередника світлої пам’яті Патріарха Йосифа Сліпого була змушена виборювати своє право на те, щоб мати Синод. І завдяки його зусиллям ми уже 60 років крокуємо як синодальна Церква. Саме завдяки цьому ми як Церква зуміли вберегти власну церковну ідентичність в діаспорі, а сьогодні, скликаючи щорічні Синоди єпископів та раз у п’ять років всецерковні собори, ми можемо розвиватися навіть в умовах пандемії», – розповів Блаженніший Святослав.

Глава УГКЦ подякував Папі Франциску за дозвіл від Апостольської Столиці на проведення Синодів в режимі онлайн. «Це дозволило нам продовжувати нашу синодальну працю навіть у складні часи пандемії, коли наші єпископи не могли особисто прибути до України. Завдяки цьому ми почали створювати нові рівні комунікації та способи сопричастя у нашій Церкві. Ще до початку пандемії в наших єпархіях та екзархатах по цілому світі відбулись єпархіяльні собори, чергові сесії яких продовжилися вже в режимі онлайн, відповідно до наших інструкцій», – розповів Глава УГКЦ.