Папа Франциск у грудні відвідає Кіпр та Грецію

05.11.2021, 14:42
Католики
Папа Франциск у грудні відвідає Кіпр та Грецію - фото 1
Директор Ватиканського прес-центру Маттео Бруні повідомив про те, що «Папа Франциск поїде на Кіпр, де перебуватиме від 2 до 4 грудня, відвідуючи місто Нікосію, та до Греції від 4 до 6 грудня, відвідуючи Афіни та острів Лесбос».

Речник Апостольської Столиці уточнив, що Святіший Отець поїде до згаданих країн на запрошення державної та церковної влади. Програму подорожі буде оприлюднено пізніше, повідомляє Радіо Ватикану.

Це буде вже 35-та Апостольська подорож Папи Франциска, який в квітні 2016 року вже здійснив одноденний візит на острів Лесбос, де відвідав табір для біженців. Цей візит мав екуменічний характер та відбувався разом з Константинопольським Патріархом Вартоломеєм І та Главою Елладської Православної Церкви Єремією ІІ. У травні 2001 року Грецію відвідував святий Іван Павло ІІ. Бенедикт XVI, натомість, був першим Папою, який відвідав Кіпр. Сталося це на початку червня 2010 року.

«Підбадьорюймо одні одних у вірі», – таким є гасло Апостольської подорожі Папи Франциска на Кіпр. Логотип візиту, виконаний у кольорах відповідних прапорів, представляє силует острова та постаті святого Варнави і Папи Франциска, обрамлені гілкою оливки та колоском пшениці як символами миру та спільності.

Гасло Апостольської подорожі до Греції, що звучить «Дедалі більше відкриваймося на Божі несподіванки», почерпнуте із послання Папи Франциска на 36-й Світовий День Молоді, спонукаючи у період, коли переживаємо наслідки пандемії та економічної кризи, не втрачати надію на Боже світло. Логотип представляє Церкву немов човен серед бурхливого моря, головною щоглою якого є хрест, а вітрила надимає Святий Дух. Стилізоване у формі митри зображення, виконане в кольорах грецького та ватиканського прапорів, символізує Папу, що прибуває до Греції як приятель.