Папа Франциск здійснить Апостольську подорож до Монголії

04 червня, 10:29
Католики
Папа Франциск здійснить Апостольську подорож до Монголії - фото 1
Чотириденний візит відбудеться на початку вересня цього року. Деталі програми будуть оголошені пізніше.

Про це повідомляє Радіо Ватикану.

У суботу, 3 червня 2023 р., очільник прес-служби Святого Престолу Маттео Бруні повідомив, що «приймаючи запрошення Президента Монголії та церковної влади країни, Папа Франциск здійснить Апостольську подорож в Монголію, що відбуватиметься з 31 серпня до 4 вересня цього року». В повідомленні зазначається, що «програму та додаткові деталі буде поширено протягом наступних тижнів».

Папа Франциск про можливість здійснити подорож у Монголію згадав під час спілкування з журналістами на борту літака, повертаючись 5 лютого 2023 року з Південного Судану. Це буде перший візит Наступника святого Петра в цю країну, де католицька євангелізаційна місія відновилася три десятиліття тому.

Станом на 2020 рік у країні нараховувалися приблизно 1300 католиків, розподілених у восьми парафіях. Місію sui iuris на цих теренах 1922 року створив Папа Пій ХІ, але з приходом комуністичної влади християнство зникло в країні. Католицькі місіонери повернулися в країну 1992 року, а через десять років святий Іван Павло ІІ підніс давню місію до статусу Апостольської Префектури. Від 2020 року Апостольським Префектом був призначений італійський місіонер Джорджіо Маренґо, якого Папа Франциск 27 серпня 2022 року ввів до Колегії кардиналів.