Папа назвав постачання зброї Україні морально прийнятним для самооборони

16 вересня, 08:44
Україна і світ
Папа назвав постачання зброї Україні морально прийнятним для самооборони - фото 1
Папа Франциск вважає "морально прийнятним" постачання країнами Заходу зброї для України.

Про це він заявив на брифінгу на борту літака, повертаючсь з саміту релігійних лідерів в Казахстані, повідомляє Reuters.

"Це – політичне рішення, яке може бути моральним, морально прийнятним, якщо воно ухвалюється за умов моральності", – сказав Папа Римський.

Він пояснив принципи Римо-Католицької Церкви «Справедливої ​​війни», які дозволяють пропорційне використання смертоносної зброї для самозахисту від держави-агресора.

"Самооборона – не лише законна, а і є проявом любові до батьківщини. Той, хто себе не захищає, хто не захищає нічого, не любить це. Ті, хто захищають, – люблять", – додав Франциск.

Він уточнив, що неморальним рішення про постачання зброї може стати тоді, якщо його "намір – провокувати ще більше війни або продати зброю чи позбутися зброї, яка не є потрібна".

Щодо можливих переговорів України й Росії, то Папа Римський акцентував на складнощах діалогу, але "відкидати його не слід".

Франциск також закликав Київ бути відкритим до можливого діалогу.

"Я б не виключав діалог із будь-якою державою, що перебуває у стані війни, навіть якщо це агресор… Інколи доводиться вести й такий діалог, хоча, можливо, не хочеться", – наголосив Папа.

Папа використав італійське слово «puzza» (запах або сморід), що в розмовній мові еквівалентно «затиснути ніс», щоб описати те, чого людина хотіла б радше не робити.

"Діалог - це завжди крок вперед. Бо інакше ми закриваємо єдині розумні двері до миру", - сказав Франциск.