• Головна
  • Новини
  • Папа Римський вперше з початку пандемії покинув Ватикан, щоб підписати енцикліку...

Папа Римський вперше з початку пандемії покинув Ватикан, щоб підписати енцикліку

04.10.2020, 09:01
Папа Римський вперше з початку пандемії покинув Ватикан, щоб підписати енцикліку - фото 1
Понтифік покинув Ватикан і вирушив до базиліки святого Франциска Ассізького, де на його гробі підписав документ.

«Fratelli tutti» – так називається третя енцикліка Папи Франциска, присвячена темі загальнолюдського братерства та соціальної дружби. Вже вдруге відправною точкою для роздумів Святішого Отця стала спадщина Небесного покровителя його понтифікату – святого Франциска з Ассізі, ім’я якого він узяв першим з-поміж Наступників святого Петра.

Про це повідомляє Vatican News.

В той час, як попередня енцикліка «Laudato si’» названа першими словами «Пісні створіння» святого Франциска, назва чергового документа «Fratelli tutti» почерпнута із заклику Ассізького бідняка: «Глядімо, браття всі, на Доброго Пастиря, Який задля спасіння овець Своїх переніс страсті на хресті».

Подібно до того, як постсинодальне Апостольське напоумлення «Христос живий» було підписане біля стіп Пресвятої Богородиці в санктуарії Святого Дому в Лорето, так і свою третю енцикліку Папа Франциск підписав не у Ватикані. В суботу, 3 жовтня 2020 р., напередодні літургійного спомину святого Франциска, він вирушив на батьківщину та місце спочинку цього святого – до центральноіталійського міста Ассізі, де в крипті базиліки, спорудженої на його честь, відслужив Святу Месу при гробі святого, по завершенні якої поставив свій підпис під документом. Під час цього акту його супроводили перекладачі з Державного Секретаріату, які трудилися над перекладами документа різними мовами.

Беручи до уваги епідеміологічну ситуацію, візит Святішого Отця мав виключно приватний характер. Папа прибув до базиліки коло 15:00 місцевого часу. В богослуженні взяла участь двадцятка представників францисканської чернечої родини. По завершенні Святої Меси, підписавши енцикліку, Святіший Отець привітався на внутрішньому подвір’ї з ченцями, після чого вирушив до Ватикану. Це був четвертий візит Папи Франциска до Ассізі. Нова енцикліка буде оприлюднена в неділю, 4 жовтня.