Папу Франциска успішно прооперували

08 червня, 09:38
Католики
Папу Франциска успішно прооперували - фото 1
Пресслужба Святого Престолу повідомила 7 червня о 18:30, що операція тривала три години і пройшла без ускладнень. Папа перебуватиме у медичному закладі кілька днів, щоб забезпечити нормальний післяопераційний перебіг та повне функціональне відновлення.

Нагадаємо, у середу, 7 червня 2023 р., пресслужба Святого Престолу повідомила про те, що по завершенні загальної аудієнції Святіший Отець від’їхав до університетської лікарні ім. Аґостіно Джемеллі для проведення лапаротомії та пластичної операції на черевній стінці з протезами під загальним наркозом.

Необхідність операції підтвердили цими днями медики, оскільки Папа страждав через защемлення післяопераційної грижі.

Професор Серджо Альфієрі, хірург, який оперував Папу Франциска ввечері 7 червня, повідомив, що «Папа Франциск бадьорий і перебуває в хорошому настрої», а «десять хвилин тому він пожартував, запитавши: «Коли буде третя операція?»». Лікар рекомендував йому уникати навантажень.

За словами Серджо Альфієрі, Папа Франциск перебуває в повній свідомості і дякує за численні молитви. Перебування в стаціонарі при такій операції становить від п'яти до семи днів, але в цьому випадку – оскільки Папі 86 років – будуть вжиті всі запобіжні заходи.

Папу Франциска успішно прооперували - фото 115700

Хірург уточнив, що рішення про операцію було ухвалено командою медиків Святішого Отця, оскільки в ці місяці та дні Папа страждав від болю. За словами Альфієрі, «це рішення не було екстреним», але було прийнято вчора, після комп'ютерної томографії. Однак останнє слово завжди за Святішим Отцем: «Папа сам вирішив, що операція буде сьогодні, також і на основі свого порядку денного», - повідомив він на пресконференції після операції.

Нагадаємо, що 4 липня 2021 року в цій же лікарні Папі Францискові зробили операцію з приводу симптоматичного дивертикулярного стенозу товстого кишківника.