• Головна
  • Парафіяльне свято під заступництвом блаженного Григорія Лакоти...

Парафіяльне свято під заступництвом блаженного Григорія Лакоти

12.07.2011, 11:25

Парафіяльному святові при церкві Всіх Святих українського народу м. Львова передувала низка духовних заходів, найважливіший з яких – перенесення мощей блаж.Григорія Лакоти із церкви Різдва Пресвятої Богородиці на Сихові. Ця подія відбулася 7 липня, у свято Різдва Предтечі Івана Хрестителя. На одному з перехресть міста процесія з храму всіх святих, очолена священиками, процесійно зустріла ці мощі і перенесла їх до церкви для постійного вшанування.

Парафіяльному святові при церкві Всіх Святих українського народу м. Львова передувала низка духовних заходів, найважливіший з яких – перенесення мощей блаж.Григорія Лакоти із церкви Різдва Пресвятої Богородиці на Сихові. Ця подія відбулася 7 липня, у свято Різдва Предтечі Івана Хрестителя. На одному з перехресть міста процесія з храму всіх святих, очолена священиками, процесійно зустріла ці мощі і перенесла їх до церкви для постійного вшанування.

Канцлер Львівської Архиєпархії УГКЦ о.Сергій Ковальчук, сотрудник цієї парафії, коротко розповів про подвижницьке життя блаж. Григорія, який походив зі звичайної селянської родини із с.Голодівка (тепер Задністряни) Самбірського району на Львівщині. Завдяки здібностям Григорій зумів закінчити духовну семінарію, а згодом стати єпископом-помічником Перемишльської єпархії, частина якої після закінчення Другої світової війни опинилася на території Польщі. Все ж греко-католицьке духовенство і там наражалося на небезпеку арешту з боку комуністичних органів. Як сказав проповідник о. Сергій, владика Григорій мав шанси емігрувати до Німеччини, але відмовився це зробити, бо вважав, що має бути зі своїм народом у найважчі хвилини терпінь і переслідувань. Після арешту в 1947 році опинився на важких роботах у Сибіру, де ув’язнені вважали його «ангелом в людському тілі» через терпеливість, духовне служіння співв’язням у найменших дрібницях… Після важкої недуги помер в 1950 році і керівництво табору, зважаючи на його авторитет і навіть духовний сан, дозволило на проведення похорону, що в тих умовах було взагалі заборонено. 27 червня був проголошений блаженним папою Іваном Павлом II разом з іншими 24-ома українськими сповідниками віри, священномучениками і мучениками Завдяки експедиції до Сибіру в 2001 році нетлінні останки владики  Григорія вдалося привезти до Львова, де вони перебували до жовтня 2009 року у церкві Різдва Богородиці, а після цього були виставлені для прилюдного вшанування у саркофазі з усіма елементами єпископської гідності. 24 червня цього року у рамках святкувань 10-ліття приїзду папи Івана Павла II частину мощей також перенесли до духовної семінарії УГКЦ на Хуторівці.

І ось парафія всіх святих українського народу поповнилася реліквією – мощами ревного греко-католицького єпископа, який тепер буде по суті одним з покровителів храму, поряд з іншими блаженними новомучениками, які в перспективі очевидно будуть проголошені й святими. До неділі, 10 липня, активні парафіяни і всі охочі приступали до мощей блаж.Григорія з думкою випросити для себе необхідні благодаті в цей непростий час занепаду, не тільки суспільно-економічного, але як не прикро, духовного. Кожна зріла людина, яка переступає поріг цього, та й інших львівських храмів, часто задається непростими питаннями, як їй жити за Божими законами, коли суспільство здеморалізоване, а справжні цінності запросто висміюються чи не йдуть в ногу з часом. Священики парафії Всіх Святих українського народу у своїх проповідях під час богослужінь та інших заходів намагаються дати відповіді на ці та інші питання…

Згуртовані у молитві під проводом львівського архиєпископа Ігоря Возьняка, вірні згаданої парафії та й гості з інших парафій 10 липня відзначили свято Всіх Святих українського народу, яке є рухомим у церковному календарі, проте завжди відзначається чудовою літньою дниною. Разом із владикою Ігорем співслужили невтомний адміністратор храму о. Володимир Ольшанецький, декан Залізничного протопресвітерату м. Львова о. Юрій Воловецький та інші священики м. Львова. В своїй проповіді владика Ігор наголосив на тому, що кожна людина може ставати у своєму повсякденному житті святою, саме такими, на переконання львівського архиєпископа було немало наших предків, які своєю невтомною працею і молитвою свідчили Христа у буденному житті, незважаючи на чисельні терпіння та недуги. Відтак по закінченні Літургії о.адміністратор привітав усіх, хто взяв участь у архиєрейському Богослужінні

На завершення Архиєпископ здійснив водосвяття, прочитав молитви на освячення ікон, вервиць та інших речей, а також окропив всіх присутніх свяченою водою.

З нагоди храмового празника по обіді пройшов футбольний турнір за участю парафіяльних та архиєпархіальних футбольних команд, а перед вечором відбулася святочна концертна програма за участю парафіяльного хору «Єдність», гурту «У дзеркалі» та ін.

Ігор Скленар