Парафіяни з Буковини скаржаться, що їм блокують перехід до ПЦУ

Парафіяни з Буковини скаржаться, що їм блокують перехід до ПЦУ - фото 1
Представники УПЦ МП не мають наміру погоджуватись з волевиявленням громади, аби ті переходили від до ПЦУ, і не впускають їх до храму. Навіть виставили біля церкви вила та кілки, щоб парафіяни не змогли пройти на територію храму.

Про це для "Еспресо.захід" розповіли представники громади села Юрківці, в тому числі ті, які займались юридичною процедурою переходу парафії від УПЦ МП до ПЦУ. 22 жовтня минулого року громада висловила бажання стати частиною Православної Церкви України, розірвавши будь-які зв'язки з Московією.

"Ситуація з переходом у нас дуже важка. Перехід нам блокують сільська рада та ОТГ. Окрім того, в громаді є 50– 60 людей, які по черзі в церкві сплять, аби не пустити туди українську Церкву", – розповідають представники громади.

Вони кажуть, що 80 відсотків мешканців проголосували за перехід, а на парафіяльних зборах представники УПЦ МП намагались зірвати їхнє зібрання і співали "Нєпабедімая пабеда".

На відео — парафіяни ПЦУ під час зборів співають гімн України

На відео — парафіяни УПЦ МП під час зборів співають російською мовою "Непобедимая победа"

"Є ще важливий момент – нашу церкву на баланс взяла сільська рада і віддала в безстрокову оренду громаді. Але коли подавали документи, щоб зареєстрували на громаду села Юрківців, зареєстрували її на вірян. І той священик УПЦ МП піп Петро (Костюк - ред.) каже, що ми не маємо права претендувати на церкву, бо не ходимо до неї. Крім того, цей піп наробив у селі багато колотнечі, навіть в сім'ях доходить до розлучень, бо буває, що чоловік, скажімо, хоче українську церкву, а дружина ходить до церкви УПЦ МП", – пояснюють активісти.

Вони додають, що парафіяни, які проголосували про перехід, не відвідують храму уже три місяці, хоч мають відповідні зареєстровані документи про перехід до ПЦУ.

Парафіяни з Буковини скаржаться, що їм блокують перехід до ПЦУ_1

 

"Пріхажанє" постягували до церкви кілки, вила, поставили камери, аби проукраїнські громадяни не захопили церкву. Нас так багато, а ми не можемо піти до церкви", – кажуть вони. І додають, що громада навіть має уже священика, справжнього патріота. Він припускає що стосовно недопущення парафін до храму залучили й представників правоохоронних органів і місцеву владу.

На території Буковинидіж 418 парафій УПЦ МП. Переходи до Православної Церкви України відбуваються, утім доволі повільно, розповів начальник відділу релігії національностей управління культури Чернівецької обласної військової адміністрації Олександр Шевченко.

Він підтвердив, що представники громади в Юрківцях вже звертались до нього стосовно переходу до ПЦУ.