• Головна
  • Новини
  • Патріарх Філарет пояснив, чому у 2008 році УПЦ КП не перейшла під омофор Константинополя...

Патріарх Філарет пояснив, чому у 2008 році УПЦ КП не перейшла під омофор Константинополя

05.07.2011, 13:55
Патріарх Філарет пояснив, чому у 2008 році УПЦ КП не перейшла під омофор Константинополя - фото 1
У 2008 р. багато говорилося про те, що одним зі способів розв’язати церковну проблему в Україні є перехід Українських Церков під омофор Вселенського Патріарха.

FKP.jpgУ 2008 р. багато говорилося про те, що одним зі способів розв’язати церковну проблему в Україні є перехід Українських Церков під омофор Вселенського Патріарха.  В інтерв’ю для журналу «Універсум» Предстоятель УПЦ КП пояснив, чому у випадку УПЦ КП цього не сталося.

«Наша мета – не визнання як таке, а утворення в Україні єдиної Помісної Церкви. Бо я і в Московському Патріархаті був визнаним митрополитом Київським. І немає ніякого сенсу в тому, щоби Українській Церкві, яка проголосила свою незалежність, змінити підпорядкування одному іноземному патріарху на підпорядкування іншому. Якби Константинополь запропонував нам шлях, як за один-два роки досягти єдиної Помісної Церкви, якби гарантував нам визнання автокефалії, тоді ми могли би піти на деякий час під його омофор. У 2008 році він прийняти нас хотів, але ні про яку автокефалію не йшлося. Ще й до того на нього натиснула через Туреччину Москва, щоби він нас не приймав. Тому тоді нічого й не сталося. Але якби й сталося, то зараз, думаю, було б те, що є в Естонії або в Румунії – дві визнані Церкви мають там свої митрополії, але ці митрополії між собою не спілкуються. І ми би в Україні мали замість єдиної Церкви ще одну митрополію – від Константинополя. Корисно би це було для Української Церкви? Ні. Тому цього і не сталося, бо не було на те волі Божої і волі повноти нашої Церкви», – наголосив Глава УПЦ КП.