• Головна
  • Новини
  • Патріарх Філарет пояснив Московському Патріархату, чому від них тікають віряни...

Патріарх Філарет пояснив Московському Патріархату, чому від них тікають віряни

18.12.2014, 13:05
Патріарх Філарет пояснив Московському Патріархату, чому від них тікають віряни - фото 1
УПЦ (МП), керуючись наказами з Москви, не допомагає українському війську відстоювати державу. Через таку її позицію люди масово переходять до Київського Патріархату. Це й допоможе об'єднанню українських Церков в єдину Помісну Церкву.

ima-d.gifУПЦ (МП), керуючись наказами з Москви, не допомагає українському війську відстоювати державу. Через таку її позицію люди масово переходять до Київського Патріархату. Це й допоможе об'єднанню українських Церков в єдину Помісну Церкву.

Таку думку висловив Предстоятель УПЦ КП Філарет по завершенні молебню у Володимирському соборі за мир в Україні, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу.

"Ці тяжкі обставини, які переживають сьогодні Україна і Церква, показують, хто є хто, хто з ким. Київський Патріархат показує, що він з народом і робить усе можливе для захисту своєї Батьківщини. А Московський Патріархат в Україні - що він робить? Якщо й допомагають, то тільки деякі церкви. А в цілому Церква мовчить. Чому вона мовчить? А тому, що їй не дозволяють допомагати нашій армії", - зазначив Філарет.

За його словами, УПЦ (МП) молиться за мир взагалі, а Україні "не всякий мир потрібний, а справедливий мир, мир у свободі". "І тому народ бачить, що керівництво (УПЦ (МП)) веде Церкву не туди, куди треба, і тому виходить з цієї Церкви. А вони кричать, що ми їх захоплюємо. Не ми їх захоплюємо, а люди йдуть, тому що вони закликають підтримувати Путіна, а нашу владу називають "київською хунтою". Люди бачать, де правда, а де неправда, і йдуть до правди, а від неправди відходять", - переконаний Патріарх.

Він наголосив, що об'єднання українських Церков в одну обов'язково буде. "Ми не знаємо, коли це станеться, але в тому, що Бог приведе нас всіх до єдності, не сумніваємося", - сказав Філарет.