• Головна
  • Новини
  • Патріарх Кирил побажав, щоб у "соборній однодумності протікало життя Української Православної Церкви"...

Патріарх Кирил побажав, щоб у "соборній однодумності протікало життя Української Православної Церкви"

27.07.2011, 16:36
Патріарх Кирил побажав, щоб у "соборній однодумності протікало життя Української Православної Церкви" - фото 1
27 липня, до дня пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира — Хрестителя Русі — Патріарх Московський и всієї Русі Кирилл, Католікос-Патріарх всієї Грузії Ілія II і Митрополит Володимир звершили урочистий молебень на Володимирській гірці.

Кирил_Володимир_Ілля.jpg27 липня, до дня пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира — Хрестителя Русі — Патріарх Московський и всієї Русі Кирилл, Католікос-Патріарх всієї Грузії Ілія II і Митрополит Володимир звершили урочистий молебень на Володимирській гірці.

З боку влади були присутні: заступник голови Адміністрації Президента України Ганна Герман, радник Президента України Юрій Богуцький, народні депутати та інші високопосадовці.

За повідомленням «Православія в Україні», Митрополит Київський и всієї України звернувся до Патріарха Московського і всієї Русі Кирила і Католікоса-Патріарха всієї Грузії Ілії II, до всіх присутніх на урочистому молебні, подякував всім за молитви і побажав, щоб зникли усі непорозуміння, а «милість Божа утвердила всіх нас в православній вірі».

У свою чергу,  Патріарх Кирил відзначив, що святкуючи День Хрещення Русі, не можна не замислитися над подвигом святого рівноапостольного князя Володимира. Київська Русь була могутньою державою, предки святого князя Володимира славилися військовою могутністю, про що свідчить «Слово о полку Ігоревім». Патріарх Кирил наголосив, що в цьому святому подвигу, який визначив історичний шлях наших народів, — і жертовність, і любов, і величне терпіння. І сьогодні завдяки тому подвигу в серцях спадкоємців живе Свята Русь.  Глава РПЦ назвав це не ностальгією за минулом, а «духовним генетичним кодом, який об’єднує». Патріарх Московський закликав народи не зійти зі шляху, який визначив св. князь Володимир.

Патріарх Кирил побажав Митрополиту Володимиру, щоб у соборній однодумності протікало життя Української Православної Церкви, і додав: «Нехай Господь береже всі країни, наповнені народом східнослов'янським, духовний світ яких восходить до купелі Хрещення Русі, зберігає Україну, Росію, Білорусь ... Нехай Господь береже Церкву нашу в світі, єдиній чистоті і духовній силі, щоб у серцях кожного відображався образ Христа-Спасителя».

Потім Патріарх Кирил,  Католікос-Патріарх Ілія ІІ та Митрополит Володимир вклонилися іконі святого рівноапостольного князя Володимира і поклали квіти до його пам'ятника.