Патріарх Святослав закликав українців у діаспорі говорити правду про війну

28 квітня, 10:42
Католики
Патріарх Святослав закликав українців у діаспорі говорити правду про війну - фото 1
Любіть свою Батьківщину, навіть якщо ви проживаєте в іншій країні. Думайте і моліться за неї. Відтак ваша любов підкаже вам, що конкретного для України треба зробити.

Про це сказав Глава УГКЦ Патріарх Святослав у ефірі програми «Відкрита Церква» на «Живому телебаченні». Співрозмовником Глави Церкви був Євген Нищук, український актор театру і кіно.

Патріарх Святослав відповів на питання українки з Німеччини про те, як можна бути патріотом України, проживаючи за кордоном.

Глава Церкви поділився кількома конкретними порадами, як можна бути патріотом України, проживаючи закордоном, у випадку авторки запитання – у Німеччині: «Насамперед, розповідайте правду. Робіть дописи німецькою мовою у соціальних мережах. Розповідайте рідним і знайомим правду про ситуацію в Україні».

«Ви повинні бути свідками правди, а правда має свою силу. Не соромтеся розповідати про війну в Україні», – додав він.

Також Глава УГКЦ порекомендував робити конкретні вчинки допомоги Україні. «Знаю, що багато хто з нашої діаспори підтримує конкретного воїна, чи когось, хто потребує допомоги у лікуванні та інших харитативних справах. Такі питання координують наші громади у різних частинках Німеччини та інших країнах. Така допомога дуже важлива», – наголосив Предстоятель.

Блаженніший Святослав також закликав, у випадку проживання у Німеччині, говорити до серця німецької влади, адже Німеччина сьогодні є локомотивом Європи і важливим партнером України.

Євген Нищук, у свою чергу, зауважив, що протягом останніх семи років війни на Сході України волонтери з української діаспори в різних країнах світу зробили чимало, тим самим виявляючи свою любов до України. «Але навіть маленької писанки чи малюнка зі словами "Ми з вами", переданих із Німеччини в Україну, – цього буде достатньо», – додав він.