• Головна
  • Теми
  • Патріарх Варфоломій заявив, що не відступиться від свого наміру надати автокефалію Церкві в Україні...

Патріарх Варфоломій заявив, що не відступиться від свого наміру надати автокефалію Церкві в Україні

24.09.2018, 10:05
Патріарх Варфоломій заявив, що не відступиться від свого наміру надати автокефалію Церкві в Україні - фото 1
Як повідомляє видання fanarion.blogspot.com, 23 вересня Патріарх Варфоломій, звершуючи Божественну Літургію в Церкві св. Фоки в Стамбулі, проголосив, що надіслав усім повідомлення про те, що Україна якнайшвидше отримає автокефалію, оскільки має на це право.

Як повідомляє видання fanarion.blogspot.com, 23 вересня Патріарх Варфоломій, звершуючи Божественну Літургію в Церкві св. Фоки в Стамбулі, проголосив, що  надіслав усім повідомлення про те, що Україна якнайшвидше отримає автокефалію, оскільки має на це право. 

Варфоломій1.jpg

Скориставшись присутністю чеського богослова на Божественній Літургії, Патріарх зазначив таке:  “Церква Чехії та Словаччини є наймолодшою з-поміж решти Автокефальних Церков, яку Вселенський Патріархат проголосив у 1998 році.

Тепер настала черга України, яка, я сподіваюся, отримає статус Автокефалії найближчим часом, незважаючи на існуючи перепони, і це станеться, оскільки вона має на це право.

З одного боку, це виключно її право отримати [такий] статус Автокефалії. З іншого ж, право надати [цей] статус Автокефалії належить винятково нашій Вселенській Патріархії, як це сталося з усіма новими Православними Церквами, починаючи від Росії у XVI ст. та закінчуючи Церквою Чехії та Словаччини, про що я вже сказав попередньо.

«Нас не лякають погрози. Як я нещодавно зазначив в одній зі своїх промов, Вселенський Патріархат, ані погрожує, ані перебуває під загрозою. Однак, виконуючи святі канони,  [Вселенський Патріархат] послідовно продовжує таке надання [Автокефалії] зі свого боку, а також дотримується поважних привілеїв, які йому були надані Вселенськими Соборами. Ці канони й привілеї Вселенських Соборів, що були надані цими Соборами [нам], як Першопрестольній Церкві Константинополя, ми не зрадимо. Ми шануємо та дотримуємося цих канонів, а також будемо їх втілювати, як у випадку України, так і в будь-якому іншому, де постане необхідність”, - заявив Варфоломій I.

Переклад сайту Сerkvarium.org.