ПЦУ посмертно нагородила командира батальйону «Херсон» медаллю Архистратига Михаїла

ПЦУ посмертно нагородила командира батальйону «Херсон» медаллю Архистратига Михаїла - фото 1
Митрополит Православної Церкви України Епіфаній посмертно нагородив командира батальйону «Херсон» Руслана Сторчеуса медаллю Архистратига Михаїла за любов та жертовність до України.

Про це повідомляє видання Вгору.

Подія відбулася 25 серпня біля херсонської Алеї Героїв України. Саме в цей день шість років тому загинув Руслан Сторчеус разом із водієм Олегом Пешковим, потрапивши у ворожу засідку неподалік від Іловайська.
Вони поспішали привезти для хлопців з батальйону боєприпаси, необхідні для оборони іловайського депо.

Отримував медаль батько загиблого комбата Олександр Костянтинович Сторчеус від єпископа Таврійського та Херсонського Никодима:

«Є люди, які пишуть у Фейсбуці: «Якщо підтримуєш — став лайк». Є люди, які саджають дерева, щось будують. А є люди, які все це захищають, ризикуючи своїм життям, проявляючи так свою жертовність та любов», - сказав єпископ під час вручення нагороди.

У своїй промові Олександр Сторчеус розповів, що Руслан прагнув одного — зробити життя в Україні кращим для своїх дітей:

“Він дивився, що він може змінити та робив це. Коли був Майдан, він брав активну участь у створенні в Херсоні самооборони та автомайдану. Коли стало зрозуміло, що Росія йде на нас війною — він одразу ж взявся за створення батальйону. Все це він робив заради своєї родини. Заради нашого майбутнього”.
Згадати свого командира прийшли бійці батальйону, котрі були разом із Русланом Сторчеусом на лінії вогню в Іловайську.

“Він нас всіх об’єднав — пригадує Андрій Тарчинський — в батальйоні були хлопці з Майдану й працівники міліції. Руслан зміг нас справді об’єднати. І ми з хлопцями стояли разом у маленькому іловайському депо, оборонялися проти танків, утримували позиції під ракетними обстрілами. Щодня були втрати, багато поранених. І ніхто не відвернувся, не покинув. Всі були єдиним цілим”.

Також не оминули подію й херсонці, що пам’ятають Руслана за часів подій Революції Гідності.

Присутні ділилися спогадами про нього в форматі вільного мікрофона та дякували батькам за те, що виховали сина мужнім захисником. А матір Руслана - Тамара Сторчеус після всіх урочистостей поділилася, що це не вони так виховали сина, а він сам їх виховував не бути байдужими до майбутнього нашої країни.