• Головна
  • Новини
  • Перший за останніх 100 років християнський храм будують у Стамбулі...

Перший за останніх 100 років християнський храм будують у Стамбулі

05.08.2019, 10:38
Перший за останніх 100 років християнський храм будують у Стамбулі - фото 1
У Стамбулі почали будувати храм Сирійської Православної Церкви. Він стане першим християнським храмом, який збудують у сучасній Туреччині.

У Стамбулі в суботу, 3 серпня, почалося будівництво храму Сирійської Православної Церкви, який стане першим християнським храмом, який побудують з часу створення республіканської Туреччини 96 років тому, повідомляє DW.COM з посиланням на турецьке агентство Anadolu.

49881146_303.jpg

Митрополит Юсуф Четін (ліворуч) та президент Туреччини Реджеп Ердоган на церемонії початку будівництва храму

Сирійська громада звернулася до турецького уряду щодо зведення нової церкви в Стамбулі десять років тому. Місцева влада погодилась побудувати її у 2015 році. З того часу почалася робота над оформленням дозволів на будівництво. "Це історичний день", - заявив митрополит Сирійської православної церкви Стамбулу та Анкари Юсуф Четін.

Очікується, що будівництво церкви завершиться через два роки. У ній будуть проводитися служби для 17 тисяч сирійців-християн, котрі проживають у Стамбулі. Ще вісім тисяч сирійських віруючих проживають на сході та південному сході Туреччини.

Мусульмани складають понад 99 відсотків населення Туреччини, яка є світською країною згідно з її конституцією. Раніше турецьким християнським меншинам дозволяли лише ремонтувати старі церкви, а будувати нові - ні.