• Головна
  • Перспективи розвитку Української Автокефальної Православної Церкви та пропозиції про вихід із канонічної кризи...

Перспективи розвитку Української Автокефальної Православної Церкви та пропозиції про вихід із канонічної кризи

09.12.2006, 16:14
Ухвала Великої Ради Львівського крайового братства апостола Андрія Первозваного Української Автокефальної Православної Церкви

Ухвала Великої Ради Львівського крайового братства апостола Андрія Первозваного Української Автокефальної Православної Церкви

09 грудня 2006 р. Б.

Вих ч. 91

  1. Велика Рада, виходячи з ухвал Помісного Собору УАПЦ 2000 р., канонічних документів Архиєрейських соборів УАПЦ 1996-2000 рр., матеріялів засідань Постійної конференції українських православних єпископів у діяспорі, висловлює впевненість у тому, що до часу урочистого проголошення автокефалії всі православні українці в Україні та діяспорі мають об’єднатися під омофором Церкви-Матері –Константинопольського Патріярхату.
  2. Велика Рада засуджує будь-які спроби окремих представників єпископату та священства УАПЦ вести сепаратні переговори із Московським Патриярхатом без участи повноважного представника Вселенського Константинопольського Патріярха, визнає такі переговори нелеґітимними, суперечними Статутові УАПЦ та ухвалам Помісного Собору УАПЦ 2000 р., безперспективними й спричиненими виключно політичними інтригами сил, ворожих Православній Церкві та Українській державі.
  3. Велика Рада констатує‚ що на заваді об’єднанню православних в Україні під омофором Вселенського Патріярха стала деструктивна діяльність колишнього Предстоятеля УАПЦ митрополита Мефодія (Валерія Кудрякова)‚ котрий‚ ніде не підтвердивши своєї архиєрейської хіротонії‚ вийшов за межі статутних повноважень‚ встановлених соборовими ухвалами, став на шлях узурпації влади‚ чим остаточно поставив себе поза Церквою.
  4. Велика Рада запевняє, що Львівське крайове братство апостола Андрія Первозваного, мирянство УАПЦ в цілому підтримає кожного архиєрея УАПЦ‚ вірного ухвалам Помісного Собору 2000 року‚ котрий з благословення Блаженнішого митрополита Констянтина оголосить про скликання для виходу з канонічної кризи чергового Помісного Собору УАПЦ та про формування Передсоборової комісії.
  5. Велика Рада звертається до духовного глави УАПЦ Блаженнішого митрополита Константина та Постійної конференції українських православних єпископів у діяспорі з проханням благословити висвяту нових архиєреїв для заміщення вакантних кафедр‚ у першу чергу Тернопільської‚ оскільки Тернопільсько-Подільська єпархія УАПЦ майже в повному складі вийшла з юрисдикції митрополита Мефодія (Валерія Кудрякова) і усунула його від керівництва єпархією, тепер же перебуває без єпископського очолення.
  6. Велика Рада просить українських православних єпископів у діаспорі для уникнення можливих ускладнень у майбутньому при формуванні єпископату єдиної Української Помісної Православної Церкви звершити архієрейські хіротонії спільно з єпископами УАПЦ в Україні.
  7. Велика Рада вважає доречним обрати кандидатів до архиєрейського служіння з числа осіб‚ що ніколи не були клириками Московського Патриярхату‚ не мають канонічних заборон і позбавлені психологічної залежности від московської синодальної традиції.
  8. Велика Рада закликає єпископат‚ духовенство і всіх вірних піднести молитви за скликання і успішне проведення чергового Помісного Собору Української Автокефальної Православної Церкви та продовження процесу творення єдиної Української Помісної Православної Церкви.