Побачив світ «Релігійний атлас Полтавщини»

01.07.2021, 12:05
Культура
Побачив світ «Релігійний атлас Полтавщини» - фото 1
Сьогодні науковці Полтавського Державного педагогічного університету презентували унікальне видання – «Релігійний атлас Полтавщини». Воно побачило світ за сприяння голови ОДА Олега Синєгубова, який привітав авторський колектив.

Про це повідомляє 0532.

Побачив світ «Релігійний атлас Полтавщини» - фото 74909

 

«Полтавщині є чим пишатися і що показати світові – у нас чимало сакральних пам’яток, які вражають гостей області. Тому вихід у світ цього видання – визначна подія. Цей атлас також стане у нагоді тим, хто розробляє туристичні маршрути. Тому я дякую науковцям ПНПУ імені Короленка, які проробили таку важливу роботу а також представникам релігійних конфесій та колегам з Києва – всіх вас вітаю. Зараз ми випустили поки що тільки сто примірників, але надалі тираж збільшимо, аби якомога ширше коло читачів могло з ним познайомитися», - сказав Олег Синєгубов.

Побачив світ «Релігійний атлас Полтавщини» - фото 74910

 

Атлас складається з трьох частин: «Православ’я», «Протестантизм» і третя частина розповідає по греко – католицизм, іслам та нові релігії на Полтавщині. Видання містить велику кількість світлин, карт, тощо.

Керівник проектної групи кандидат історичних наук Юрій Вільховий наголосив – аналогічних видань поки що немає в жодному регіоні України.

«Атлас – максимально виважений за змістом, політично не заангажований. Видання – аналітичне і спрямоване на широку аудиторію. Його мета – якомога ширше показати релігійне обличчя області. Матеріали наші науковці почали збирати і систематизувати ще у 2016 році. Сам по собі атлас – це не тільки набір інформаційних повідомлень. Це карти, це фото, це графічні зображення. Авторський колектив даного видання – це науковці ПНПУ імені Короленка, Українська Асоціація релігієзнавців, релігійних організацій", - підкреслив Юрій Вільховий.

Побачив світ «Релігійний атлас Полтавщини» - фото 74911

 

«Релігійний атлас Полтавщини» у майбутньому планують розповсюдити по бібліотеках області. Також авторський колектив анонсував завершення ще однієї роботи – створення електронного каталогу релігійних організацій Полтавщини.

Побачив світ «Релігійний атлас Полтавщини» - фото 74912