Польський уряд відклав повну заборону абортів

04 листопада, 11:13
Суспільство
У Польщі уряд після масових протестів вирішив відкласти публікацію і виконання постанови Конституційного суду, яка фактичнно вводить повну заборону на аборти.
Польський уряд відклав повну заборону абортів - фото 61139

 

Про це повідомило видання The Guardian з посиланням на польські ЗМІ, пише ZAXID.NET.

«Зараз йде дискусія, і було б добре витратити час на діалог і знайти нову позицію в цій складній ситуації, яка викликає бурхливі емоції», – сказав голова канцелярії прем'єр-міністра Польщі Міхал Дворчік.

Рішення Конституційного суду мало бути опублікованим у понеділок, 2 листопада. Неопубліковані рішення не вважаються чинними.

Юристка Анна Войцек з Польської академії наук дії уряду назвала політичними і наголосила на тому, що рішення Конституційного суду мають публікуватися без затримок.

Нагадаємо, 22 жовтня Конституційний суд Польщі обмежив право жінок на аборт, визнавши неконституційним положення відповідного закону, яким дозволено переривати вагітність при вроджених порушеннях розвитку плода.

Якщо рішення Конституційного суду Польщі набуде чинності, то аборти в цій країні будуть дозволені лише в разі зґвалтування, інцесту або загрози життю і здоров’ю матері. До цього наявність вроджених порушень плода була однією з небагатьох законних підстав для переривання вагітності в Польщі – близько 98% абортів в країні робили саме з цієї причини.