Полтавські депутати провалили голосування щодо заборони Моспатріархату

06 жовтня, 10:45
Держава
Полтавські депутати провалили голосування щодо заборони Моспатріархату - фото 1
На сесію 5 жовтня виносили питання щодо підготовки звернення до Президента та Парламенту про заборону УПЦ МП на території України, однак не вистачило голосів депутатів для ухвалення рішення.

Підтримали підготовку звернення 14 депутатів, тому голосів виявилося недостатньо.

Перед голосуванням міський голова Полтави Олександр Мамай сказав, що влада не має права звертатися щодо питань релігії, однак депутати з ним не погодилися. Сам він не голосував за цей проект рішення, як і депутати Євген Дикань, Сергій Марюхненко, Юліан Матвійчук та Євген Ніколаєнко.

Проти ухвалення рішення проголосував депутат Юрій Бражник. Утрималися Максим Венгровський, Сергій Іващенко, Ігор Кислов, Олександр Удовиченко та Антон Ярмолюк.

Питання щодо заборони діяльності Московського Патріархату в Україні обговорювали не вперше. Полтавська міська рада на початку вересня планувала голосувати за звернення про заборону російської Церкви, але це питання майже одразу прибрали з порядку денного.

Пізніше на засіданні комісії з розвитку культури, освіти та спорту 7 вересня депутати підтримали рекомендацію повернути це питання до порядку денного. Однак сесія не відбулася через відсутність достатньої кількості депутатів на засіданні.

Втретє розгляд питання про заборону УПЦ МП планували в межах порядку денного, який сформували на сесію 5 жовтня та подали 18 депутатів Полтавської міської ради. Однак голосування провалили.

На цій сесії священик Дедюхін назвав прихильників Московського Патріархату колабораціоністами і тупими ідіотами.