Помер найстарший римо-католицький священик в Україні

16.12.2010, 10:44
Помер найстарший римо-католицький священик в Україні - фото 1
В Польщі на 93 році життя 11 грудня відійшов до Господа найстарший священик Львівської архидієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні отець-інфулат Людвік Рутина.

Людвік_Рутина.jpgВ Польщі на 93 році життя 11 грудня відійшов до Господа найстарший священик Львівської архидієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні отець-інфулат Людвік Рутина.

Похорон священика, як повідомляє прес-служба Львівської архидієцезії РКЦ в Україні, відбудеться 16 грудня у місті Кендзєжині-Козлі, що в Опольському воєводстві Польщі, де він тривалий час душпастирював.

Довідка:

Народився Людвік Рутина у селі Підзамочок біля Бучача 10 лютого 1917 р. Закінчив гімназію, після чого вивчав теологію у Вищій духовній семінарії Львівської архидієцезії, де і став священиком 11 травня 1941 року.

Після свячень служив на парафії в Баворові, поблизу Тернополя. Згодом — у Шибовіце (Польща), де працював впродовж 13 років.

1958 року отця Людвіка перевели на служіння у Кєнджєжин-Кожьле, де він перебував до виїзду в Україну — до 28 лютого 1991 року.

4 серпня 1991 повернувся до Львівської архидієцезії, на парафію в Бучачі.

5 листопада 2005 року у Варшаві відбулося урочисте вручення йому ордену "ЕССЕ НОМО" за посвячене життя Богу і людям, за екуменічну діяльність і підтримку процесів поєднання між народами, за відбудову сакральних пам’яток архітектури на Поділлі.

Отець реставрував костели не лише в Бучачі, але й у тутешніх околицях — Золотому Потоці, Пороховій, Старих Петликівцях, Трибухівцях, Коропці, Усті-Зеленому.

Незважаючи на важкий стан здоров’я в останні роки, відправляв богослужіння, катехизував.