• Головна
  • Новини
  • Посольство України в Болгарії відреагувало на антиукраїнські заяви Кирила на болгарському ТБ...

Посольство України в Болгарії відреагувало на антиукраїнські заяви Кирила на болгарському ТБ

03.03.2018, 07:44
Посольство України в Болгарії відреагувало на антиукраїнські заяви Кирила на болгарському ТБ - фото 1
Посольство України в Республіці Болгарія обурене антиукраїнськими висловлюванням Патріарха РПЦ Кирила в ефірі програми „Още от деня“ Болгарського національного телебачення 1 березня ц.р.

Посольство України в Республіці Болгарія обурене антиукраїнськими висловлюванням Патріарха РПЦ Кирила в ефірі програми „Още от деня“ Болгарського національного телебачення 1 березня ц.р.

МЗС.jpg

Твердження Патріарха про „громадянську війну“ на Донбасі розглядаємо як антиукраїнську провокацію. Про це йдеться в коментарі, розміщеному на офіційному сайті посольства.

Посольство нагадує, що Російська Федерація, здійснивши тимчасову окупацію АР Крим та частини Донецької і Луганської областей, брутально порушила норми і принципи міжнародного права, у т.ч. Статут ООН. Це, зокрема, підтверджується у Резолюції Генеральної асамблеї ООН „Територіальна цілісність України“ A/RES/68/262 від 27 березня  2014 р.  Крім того, ухвалені у 2016 і 2017 рр. Генеральною Асамблеєю ООН Резолюції „Ситуація з правами людини в Автономній Республіці  Крим та місті  Севастополь (Україна)“ справедливо визнають Російську Федерацію державою-окупантом.

Міжнародна  демократична спільнота не має жодних сумнівів, що окупацію частини Донбасу було ініційовано і здійснено виключно РФ, яка активно заохочує та всіляко підтримує незаконні терористичні формування бойовиків – зброєю,  кадровими військовими без розпізнавальних знаків,  воєнною технікою, „гуманітарними конвоями“, які мають  негуманітарне призначення і наповнення. Відтак, триваюче кровопролиття на Сході України можливо зупинити лише одним шляхом – припиненням агресії РФ та збройної підтримки з боку Кремля терористичних угруповань та окупаційних адміністрацій.

Посольство наголошує, що гарантією повернення миру на окуповані Росією території є виконання Москвою Мінських домовленостей та повернення РФ до дотримання міжнародного права. РФ з 2015 року послідовно блокує ініціативу України щодо запровадження на окупованих територіях України міжнародної миротворчої операції. Саме вона може запровадити міжнародний контроль над  українсько-російським кордоном, як це передбачено Мінськими домовленостями, та створити передумови для мирної реінтеграції і реабілітації українського Донбасу. Зрозуміло, що така операція не може відбутися за участі агресора - Росії, яка від самого початку є стороною збройного конфлікту з метою руйнації Української держави та блокування її шляху до Європи.

Посольство України в РБ висловлює жаль у зв'язку з тим, що Болгарське національне телебачення  було використано керівництвом РПЦ як трибуна для оприлюднення відверто антиукраїнських заяв, синхронізованих з офіційною позицією Кремля.