• Головна
  • Теми
  • «Потрібно заповнити незнання історії про Голодомор українського народу», - Президент Єпископської Конференції Італії...

«Потрібно заповнити незнання історії про Голодомор українського народу», - Президент Єпископської Конференції Італії

19.11.2018, 16:52
«Потрібно заповнити незнання історії про Голодомор українського народу», - Президент Єпископської Конференції Італії - фото 1
Українська спільнота в Італії вшановувала 85-ті роковини Голодомору. Поминальні заходи у катедральному соборі Неаполя очолив Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ.

Українська спільнота в Італії вшановувала 85-ті роковини Голодомору. Поминальні заходи у катедральному соборі Неаполя очолив Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ.

З цієї нагоди Кардинал Гуалтьєро Бассетті, Президент Єпископської Конференції Італії, написав листа до української спільноти, а в храмах Італії в цей день молились за жертв Голодомору.

Італія.jpg

“Єднаюсь у молитві з усією українською спільнотою в Італії, яка сьогодні зібралась у катедральному соборі міста Неаполя на Божественній Літургії, котру очолив Глава Української Греко-Католицької Церкви Патріарх Святослав у співслужінні з українськими та італійськими священиками, щоб вшанувати 85-річчя геноциду українців – Голодомору”, - пише у своєму зверненні очільник Італійської Церкви. Можливість молитися у головному храмі Архієпархії Неаполя “є виявом братньої гостинності і справжньої солідарності” італійського народу з “українською спільнотою, котра оплакує своїх ближніх”.

У своєму листі кардинал Бассетті наголосив, що “спомин є одним із способів бути поруч: я знаю, я розумію твоє страждання, тому молюся з тобою і за тебе. Це той лейтмотив, який єднає нас з євреями, вірменами, з народом рохінджа”.

На його думку, пам’ять про Голодомор необхідна для того, щоб запобігти таким трагедіям в майбутньому: 

“Незабуття - це не лише погляд назад, але й передання майбутнім поколінням попереднього досвіду, щоб не втратити пам'ять про жахіття минулого. Потрібно заповнити "незнання історії”, і події минулого повинні стати наукою для всіх народів, які, починаючи зі свідчень тих, хто несе шрами пережитих звірств, зможуть розпізнати дар вільного сповідування своєї віри. Це актуальне навіть і в наш час, коли християни все ще переживають переслідування і мучеництво”.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.