Блог Євгена Савіська_image

Блог Євгена Савіська

Православні єпархії Черкащини в сучасному інтернет-просторі

16.11.2022, 14:06
Православні єпархії Черкащини в сучасному інтернет-просторі - фото 1
Ми живемо в світі сучасних технологій та інформаційних війн. Хочемо цього чи не хочемо. Так є. Церкви також змушені шукати своє місце в інформаційному просторі. Інакше не виживуть. І це не чиїсь забаганки. Такий час. Звісно потрібні кошти, та найголовніше мати розуміння і бажання.

Черкащина знаходиться в самому центрі України, і тому її церковне життя вже не можна уявити без сайтів, акаунтів, постів, а подекуди й локальних інформаційних війн. Найкраще це видно на прикладі найбільших православних об′єднань.

На території Черкаської області діють дві єпархії УПЦ (УПЦ МП): Черкаська (правлячий архієрей митрополит Феодосій (Снігірьов) та Уманська (правлячий архієрей митрополит Пантелеімон (Луговий), а також Черкаська єпархія ПЦУ (правлячий архієрей митрополит Іоан (Яременко) та Черкаська і Кіровоградська єпархія УАПЦ. Опікується нею за фактом архієпископ Харківський і Ізюмський ПЦУ Афанасій (Шкурупій).

Тривалий час лідером по активності в інтернеті серед православних єпархій Черкащини була Черкаська єпархія УПЦ КП. Вони найперші створили власний сайт, а згодом і офіційну сторінку у Фейсбуці. Єпархія мала власних постійних активних спікерів на телебаченні. Було створено міцну базу для подальшої інтеграції єпархії в сучасне суспільство та в соціальні мережі. Однак, нині Черкаська єпархія ПЦУ створена на базі однойменної єпархії УПЦ КП, лідируючі позиції втратила. Якщо ви спробуєте зайти на сайт за посиланням вказаним на Фб-сторінці, то виявите, що такого сайту немає і вам запропонують придбати зазначене доменне ім′я.

Сторінка у Фейсбуці активна. На ній постійно подається інформація про єпархіальні новини, діяльність архієрея та Предстоятеля. В разі загострення стосунків з представниками УПЦ МП одразу подається відповідь.

Телеграм– канал є. Він був створений у 2020 році. Але з 13 березня того ж року інформація не оновлювалася.

Черкаська і Кіровоградська єпархія УАПЦ має лише неактивну сторінку у Фейсбуці. Інформація не оновлювалася з 24 серпня 2021 року. Власне, коли немає затвердженого постійного владики, складно уявити, що хоч хтось буде подавати інформацію про єпархію чи про окремі громади.

Уманська єпархія УПЦ. Сайт активний. Простий зрозумілий інтерфейс. Без непотрібних наворотів. На додачу регулярне оновлення. Сторінок у соцмережах не виявлено. Гострих матеріалів не публікують.

Черкаська єпархія УПЦ на сьогодні абсолютний лідер по активності в соцмережах. Сучасний єпархіальний сайт. Є версія українською мовою, і є російською. Акаунти у Facebook, Instagram, Tumblr, YouTube. Чотири канали в Telegram. Один з них - винятково проповіді керуючого єпархією. В разі необхідності не бояться йти на деяке загострення ситуації. Зокрема широко висвітлювалося перебування в області 22-23 жовтня поточного року митрополита Тульчинського і Брацславського Іонафана. І це після обшуків в нього. Загалом у єпархії є понад 12 акаунтів. І більшість з них активна. На додачу у Facebook є не менше п′яти груп районних благочинь. Таким чином йде активна інформаційна робота як зі своїми симпатиками, так і з тими хто виступає проти. Тим самим частково компенсується негатив проти УПЦ МП, котрий час від часу публікується в місцевих світських ЗМІ.

Протистояння між ПЦУ та УПЦ МП в області триває. Поки що відносно тихе. Очевидних переможців ще не має. Та перевагу матиме той, хто працюватиме з людьми як в храмах, так і в соціальних мережах.

Теги: #Блоги

Останні новини