• Головна
  • Празник св. священномученика Йосафата у храмі Пресвятої Трійці в Вільнюсі...

Празник св. священномученика Йосафата у храмі Пресвятої Трійці в Вільнюсі

15.11.2010, 12:52
Божественну Літургію 13 листопада з нагоди вшанування пам’яті священномученика Йосафата у Вільнюсі відправляли священики з Польщі, України і Литви, католики як грецького, так і латинського обрядів.

Божественну Літургію 13 листопада з нагоди вшанування пам’яті священномученика Йосафата у Вільнюсі відправляли священики з Польщі, України і Литви, католики як грецького, так і латинського обрядів. Очолював Службу Божу о. Мартин Хабурський, ЧСВВ, директор місій УГКЦ. Участь у Літургії взяли і місцеві православні українці.

У проповіді о. Мартин звернув увагу вірян на любові, що нею жив і заради якої віддав своє життя свящмуч. Йосафат. О. Мартин зауважив, що всі віруючі, слідуючи за прикладом св. Йосафата, покликані до святості, до єдності.

«Ще починаючи з дитинства, коли іскра з Розп'яття запала у серце малого Івася, потім перебуваючи у монашому стані, у священичому і єпископському служінні і завершуючи мученицькою смертю — впродовж всього цього часу св. Йосафат прагнув одного – любити Бога, шукати Його, злучитися з Ним. Його любов зростала, дозрівала, приносила плоди. Своїм прикладом св. Йосафат запрошував і запрошує сьогодні зростати у любові до Бога і до ближніх. Сьогодні не раз нам цього бракує. Любити не словами, а ділами, часом нелегко. Але саме до такої любові, до злуки з Богом у Його Любові запрошує нас Сам Господь і також св. Йосафат. Сьогодні навколо нас – світ з владою і насиллям гріха, світ, повний ненависті, злоби, підступу. Проте Христос переміг світ своєю Любов'ю, і до такої перемоги запрошує всіх нас: “бадьоріться, бо я переміг світ”», — наголосив о. Мартин.

Він зауважив, що св. Йосафат теж переміг світ любов’ю, хоч і отримав смерть від тих, кого він провадив до Христа.

«За прикладом св. Йосафата, нам потрібно щодня відмовлятися від своїх прив’язань, від своїх більших і менших гріхів — і зростати в досконалій Любові, щоб, як і св. Йосафат, невпинно приближатися до Бога», — йшлося у проповіді.

Священик додав, що Христова Церква виростає на крові мучеників — в тому числі і св. Йосафата. «Мучеництво – це зрілий плід досконалої любові до Бога і ближнього. Сьогодні і нам потрібно дозрівати у любові до Бога і ближнього так, щоб кожен, хто доторкається до плодів нашого життя, міг насолодитись зрілістю цих плодів», — зауважив він.

На закінчення Літургії відбулося мирування та міні-спектакль, під час якого вірним представили постать св.. Йосафата як ченця, священика, єпископа у свідченнях людей різних віросповідувань та національностей (від католиків грецького обряду до євреїв), всі представники яких вказували на доброчесності владики Йосафата.