• Головна
  • Проекти
  • Представники Freedom House відвідали Україну для додаткової оцінки рівня свободи...

Представники Freedom House відвідали Україну для додаткової оцінки рівня свободи

28.02.2011, 12:39
Представники Freedom House відвідали Україну для додаткової оцінки рівня свободи - фото 1

Експерти з різних організацій – Девід Крамер (виконавчий директор Freedom House), Деймон Вілсон (Атлантична рада), Роберт Нюрик (колишній директор Центру Карнегі в Москві) – відвідали Київ, Харків, Львів, щоб провести неупереджену експертизу. 25 лютого вони зустрілися у Львові зі студентами й викладачами Українського католицького університету.

exklusiv.gifПредставники американської правозахисної організації Freedom House прибули в Україну, щоб зробити додаткову оцінку рівня свободи, оскільки Україна є дуже важливою для геополітики. Експерти з різних організацій – Девід Крамер (виконавчий директор Freedom House), Деймон Вілсон (Атлантична рада), Роберт Нюрик (колишній директор Центру Карнегі в Москві) – відвідали Київ, Харків, Львів, щоб провести неупереджену експертизу. 25 лютого вони зустрілися у Львові зі студентами й викладачами Українського католицького університету.

В Україні експерти мали зустрічі з держчиновниками, представниками опозиції, Служби безпеки України, журналістами та громадськими організаціями. До Львова вони прибули, щоб отримати розуміння того, що діється в регіонах і якими є стосунки між урядом країни та регіонами.

На початку цього року Freedom House перемістила нижче Україну в своєму річному звіті про стан свободи, поставивши її в категорію «частково вільних країн». «У попередні п’ять років Україна, згідно з нашим звітом, була трохи вище, серед вільних країн. Цього року вона перейшла цю межу й тепер перебуває серед частково вільних країн. Причиною цього є зміни в системі правосуддя, проблеми, що виникали під час місцевих виборів, тиск на журналістів і вибіркові переслідування. На сьогодні Україна є трохи нижче від лінії свободи, проте тут існує потенціал знову піднятися вище від неї. Ось чому ми прибули сюди для додаткових оцінок», - сказав виконавчий директор Freedom House Девід Крамер.

Експерт зазначив, що у Вашингтоні існує певна «втома від України» після Помаранчевої революції, а також деяка відстороненість США стосовно України. “Безпека та стратегічні питання важливі, але ми повинні розширити порядок денний”, - сказав Деймон Вілсон. “Нам треба зрозуміти, як США можуть відігравати в Україні конструктивну роль, щоб зробити більше, краще чи повернутися назад, якщо необхідно”.

Питання про стан релігійної свободи було також розглянуто, оскільки релігійна ситуація також береться до уваги при оцінці рівня свободи. Американські експерти розповіли про випадки фаворитизму стосовно однієї з конфесій та нехтування іншими.

Проректор УКУ Мирослав Маринович зазначив, що людська гідність належить до питань, що стосуються не тільки однієї країни, а й міжнародного співтовариства, й що гідність неможлива без свободи. Він також підкреслив, що західні демократії повинні розглянути питання про їхню відповідальність за деякі тимчасові невдачі в побудові української демократії.