Представники найбільших конфесій Білорусі виступили з різдвяною заявою

25.12.2020, 09:03
Світові
Лист був опублікований неофіційним Telegram-каналом прес-служби Олександра Лукашенка, а його зміст оприлюднили державні ЗМІ.

У документі сказано, що «мир на землі […] це найважливіше завдання і урок життя людини», інформує Белсат.

– Ми звертаємося з нашим словом любові до кожного співгромадянина і закликаємо до миру, прощення і примирення; закликаємо забути про образи і почати разом будувати спільний дім, – йдеться в листі.

Документ підписали керівники білоруських православних, мусульман і юдеїв. Бракувало підпису архиєпископа Тадеуша Кондрусевича – тільки вчора Апостольський Нунцій Анте Йозич, який теж підписався під листом, заявив, що влада в Мінську дала згоду на повернення священнослужителя в свою країну.

Державні ЗМІ широко повідомляли про підписаний лист, підкреслюючи, як передає Білорусь 1, що «держава робить все для підтримки міжконфесійного миру і взаєморозуміння в суспільстві». Про переслідування тих священнослужителів, які висловлювалися проти жорстокості правоохоронних органів, не згадувалося. При цьому підкреслювалося, що «заборонена будь-яка діяльність, яка спрямована проти суверенітету Білорусі, завдає шкоди духовності і простим цінностям».