Предстоятель ПЦУ молився за спокій душ жертв Голодоморів

Предстоятель ПЦУ молився за спокій душ жертв Голодоморів - фото 1
Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 26 листопада 2022 року, у день пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років і масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років, очолив заупокійну молитву біля Пам’ятного знаку поруч зі Свято-Михайлівським Золотоверхим собором.

Разом з Предстоятелем автокефальної Української Православної Церкви за спокій душ жертв геноциду українського народу молилися намісник Золотоверхої обителі архієпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Бориспільський Антоній, братія монастиря, викладачі та студенти Київської православної богословської академії. Про це повідомляє пресслужба ПЦУ.

Після відправи пам’ять тих, хто невинно загинув під час штучно організованих радянським тоталітарним режимом голодів вшанували покладанням квітів та запалених лампад.

У промові Митрополит Епіфаній наголосив:

"Сьогодні Україна вшановує пам'ять жертв голодоморів на території України. Не одного лише Голодомору-геноциду, який російська пропаганда досі наполегливо намагається називати «голодом по всій території Совєтського Союзу», а трьох актів масового жорсткого терору: 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років.

Щодесятиліття радянська влада приносила штучний голод на українську землю – з метою зламати, знищити тих, хто досі насмілювався називати себе українцями. У «перервах» між голодоморами українці зазнавали репресій, їх кидали на амбразури у складі Червоної армії або ж розстрілювали як «зрадників».

Сьогодні кремлівська влада – пряма ідейна «спадкоємиця» радянського тоталітарного режиму – продовжує ту ж саму політику винищення українства. Вони продовжують залякувати нас холодом і голодом, як це робили їхні попередники сто років тому. Позбавляють нас світла і тепла, намагаючись зломити та підкорити.

Та для українців холод і голод не такі страшні, як опинитися знову в підкоренні злу. Доки ми продовжуємо чинити йому опір, доки бережемо свою гідність і свободу, доки захищаємо загальнолюдські цінності, доки пам'ятаємо про наших полеглих і наших захисників та молимося про них – ми залишаємося на боці Добра. І жодному диктатору не вдасться підкорити тих, хто знає свою історію, стоїть на захисті тих, кого любить, і пам'ятає своїх загиблих. Українці – пам'ятають.

Тож молімося сьогодні за душі невинних жертв голодоморів і просімо Господа за заступництво для всієї України у ці складні часи".