Предстоятель ПЦУ - нардепам: Стамбульська конвенція не має нічого спільного з протидією домашньому насильству

04.06.2021, 15:16
Держава
Предстоятель ПЦУ - нардепам: Стамбульська конвенція не має нічого спільного з протидією домашньому насильству - фото 1
Митрополит Київський і всієї України ПЦУ Епіфаній 3 червня у своїй резиденції зустрівся з народними депутатами України, які належать до різних фракцій і груп.

Про це повідомляє сайт ПЦУ.

До Предстоятеля Помісної Української Православної Церкви завітали Олександр Аліксійчук, Соломія Бобровська, Павло Бакунець, Юлія Клименко, Микола Княжицький, Оксана Савчук, Сергій Рудик, Олег Синютка, Ростислав Тістик, Святослав Юраш, Ярослав Юрчишин.

На зустрічі також був присутній заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій.

Предстоятель ПЦУ і парламентарі обговорили низку актуальних питань. Зокрема, Митрополит Епіфаній подякував за підтримку в першому читанні проекту Закону про Службу військового капеланства та наголосив на важливості його ухвалення в цілому.

Також були порушені питання урахування потреб релігійної спільноти при розгляді адміністративної, земельної й інших реформ, які є на порядку денному Верховної Ради.

Предстоятель засвідчив незмінну негативну позицію Православної Церкви України, як і релігійної спільноти в цілому, щодо ратифікації Стамбульської конвенції.

Першоєрах вкотре підкреслив, що Церква повністю підтримує заходи, спрямовані на реальну протидію домашньому насильству.

Зокрема, ПЦУ підтримувала відповідні законопроекти, які були ухвалені Радою, бере участь у платформі поширення знань і практичного досвіду боротьби з домашнім насильством, створеної за підтримки Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, нею відкрито у Київській області притулок для жертв насильства.

Однак Церква не може сприймати елементи гендерної ідеології, закладені у Стамбульську конвенцію, які не мають насправді нічого спільного ані з метою боротьби з домашнім насильством, ані з встановленням рівності прав жінок і чоловіків.

Також у розмові було порушене питання необхідності подальшого активного захисту прав релігійних громад на окупованих Росією територіях України – у Криму і на Донбасі, які потерпають, серед іншого, і від гонінь з боку окупаційної влади.

Митрополит Епіфаній подякував парламентарям за розуміння потреб Церкви й релігійної спільноти та побажав успіхів і Божого благословення у законотворчій праці.