Предстоятель ПЦУ заявив, що у нього немає контактів із очільником УПЦ МП

Предстоятель ПЦУ заявив, що у нього немає контактів із очільником УПЦ МП - фото 1
У нас немає контактів з Митрополитом Онуфрієм. Ми неодноразово зверталися до них — особливо останніх чотири роки, і в травні 2022-го, перед проведенням їхнього зібрання у Феофанії. Ми закликали розпочати діалог. Але отримали у відповідь ультиматуми: вони нас не визнають як священство, ми не автокефальна Церква для них.

Про це Митрополит Епіфаній сказав в інтерв’ю Суспільному, відповідаючи на запитання, як відбувається діалог між УПЦ в єдності з МП та ПЦУ.

“Це подібно до того, як Путін вимагає від України капітуляції. Але цього ніколи не буде. Вони повинні усвідомити, що не той час, коли можна ставити ці ультиматуми. Ми відкриті, ми справді з любов’ю готові до єднання всіх православних українців в єдиній визнаній автокефальній православній Церкві. Але вони до цього не готові, як ми бачимо”, – зазначив Епіфаній.

За його словами, є частина духовенства УПЦ МП, яка ніколи не приєднається до української церкви, бо вони душею перебувають із російською церквою.

“Держава почала реагувати на запит українського суспільства, тому що воно вимагає правди. Коли люди бачать, що священнослужителі Московського Патріархату відкрито підтримують і працюють на Росію, то відповідно держава змушена втручатися в ці процеси заради національної безпеки”, – заявив він.