Предстоятель УПЦ МП очолив єпископську хіротонію у Києво-Печерській Лаврі

16 травня, 16:20
Православні
Предстоятель УПЦ МП очолив єпископську хіротонію у Києво-Печерській Лаврі - фото 1
15 травня 2022 року Митрополит Онуфрій очолив Літургію у храмі на честь преподобного Агапіта Печерського у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі. Єпископи УПЦ на чолі з Предстоятелем звершили архиєрейську хіротонію архимандрита Клеопи (Мігаєсі) у єпископа Новоселицького, вікарія Чернівецько-Буковинської єпархії.

Нового архиєрея призначив Синод УПЦ на засіданні 12 травня, повідомляє інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Перед початком Літургії, за якою відбулась архиєрейська хіротонія, звершили особливий чин. Кандидат у єпископський ступінь священства виголосив сповідання віри та дав обітниці берегти Передання Церкви.

Як йдеться у повідомленні, "за Літургією піднесли прохання про мир на українській землі, про позбавлення від ворога, щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки, щоб Господь благословив людей доброї волі, які допомагають нужденним. Блаженніший Митрополит Онуфрій попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь напоумив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому".

На завершення богослужіння Предстоятель звернувся до єпископа Новоселицького Клеопи зі словом і вручив йому архиєрейський жезл. За традицією владика подав вірянам своє перше архіпастирське благословення.