Президент Карітасу Європи та Карітасу Австрії відвідав Схід України

12 травня, 12:30
Суспільство
Президент Карітасу Європи та Карітасу Австрії відвідав Схід України - фото 1
7-8 травня 2021 року до Краматорська з робочим візитом завітав президент Карітасу Європи та Карітасу Австрії Міхель Ландау разом із директором Департаменту міжнародної допомоги Гудрун Гюзел та президентом Карітасу України Андрієм Васьковичем.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Перший день візиту був присвячений активному спілкуванню з місцевими медіа, громадськими активістами та волонтерами, а також знайомству з бенефіціарами Карітасу-Краматорськ під час їх домашніх відвідин.

Другий день візитери присвятили відвідуванню селищ на лінії зіткнення.

У центрі уваги опинилися селиша Озарянівка та Дружба Торецької ВЦА, адже ці населені пункти є одними з тих, де Карітас-Краматорськ надає гуманітарну, медичну та соціально-психологічну допомогу.

Разом з директором "Карітасу-Краматорськ, отцем Василем Іванюком, гості мали можливість познайомитись з місцевими мешканцями, педагогами, волонтерами, які поділилися своїми думками про життя в локаціях.

Важливими також стали домашні візити до бенефіціарів "Карітасу-Краматорськ в селищі Дружба. Візитери мали можливість безпосередньо познайомитися та поспілкуватися з бенефіціарами проектів Карітасу-Краматорськ та дізнатися докладніше про види допомоги, які вони отримують.

«Молодь виїжджає, старші люди хворіють, – каже президент Карітасу Європи під враженням від поїздки. Багато хто стикається з питанням: купувати потрібні їм ліки чи їжу. Часто люди не можуть собі дозволити ані те, ані те. Близько половини мінімальної пенсії витрачається на опалення. Але дітям також потрібна підтримка», – додає Ландау.

«Австрія та Європа не повинні випускати з виду страждання людей в Україні», – наголошує президент Карітасу Європи. У той же час він високо оцінив прихильність Австрії, яка надає «надзвичайно важливу допомогу» через Австрійську агенцію розвитку (ADA) та кошти Фонду іноземних катастроф (AKF).

Варто зазначити, що з початку конфлікту в Україні у 2014 році Карітас Австрії надав понад 8,7 мільйона євро за рахунок пожертв та державних коштів. Допомогою було охоплено 10 000 людей.

На закінчення візиту до України, 9 травня, почесні гості зустрілися з Главою Української Греко-Католицької Церкви Святославом та побували на Божественній Літургії у Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ.

Міхель Ландау поділився враженнями про поїздку в Україну: «Цей візит, перш за все, вияв солідарності з боку Карітасу Австрії. Ми дуже раді бути партнерами України вже багато років. Також це вияв солідарності і з боку Карітасу Європи. Ми хочемо зазначити, що пам’ятаємо про всіх людей у потребі. Те, що я побачив під час візиту в буферну зону та спілкування з місцевими мешканцями, з одного боку – це солідарність між людьми, те, як вони піклуються одне про одного. Проте впадає в очі велика бідність місцевого населення. Вже багато років в Україні йде війна, про яку забули у багатьох куточках Європи. До війни ще приєдналась пандемія COVID-19.

Як президент Карітасу Європи, я переконаний, що ми не маємо забувати про людей в Україні. Ми мусимо об’єднати наші зусилля та підтримку. Це завдання для Австрії та для Європи. Нас об’єднує молитва. Найбільше всього люди бажають миру. Надіймося і молімося, щоб цей мир настав, і ця прекрасна країна буде процвітати. Простягнімо руку допомоги тим, хто найбільше цього потребує. Не забуваймо про бідних та потребуючих людей в Україні».