Призначено дату хіротонії Екзарха Харківського УГКЦ

28.04.2014, 14:04
Призначено дату хіротонії Екзарха Харківського УГКЦ - фото 1
У Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві (вул. Микільсько-Слобідська, 5) 21 травня відбудеться архиєрейська хіротонія єромонаха Василя Тучапця, ЧСВВ. Архиєрейська Літургія з Чином архиєрейської хіротонії розпочнеться об 11.00.

У Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві (вул. Микільсько-Слобідська, 5) 21 травня відбудеться архиєрейська хіротонія єромонаха Василя (Тучапця), ЧСВВ. Архиєрейська Літургія з Чином архиєрейської хіротонії розпочнеться об 11.00.

Напередодні, 20 травня, у храмі Святого Василія Великого (Вознесенський узвіз, 7) о 18.00 відбудеться Чин архиєрейського найменування.

Василь_Тучапець.jpg

Головним святителем буде Блаженніший Святослав, а співсвятителями: владика Василь (Медвіт), Єпископ-емерит Донецько-Харківського екзархату, та владика Степан (Меньок), Екзарх Донецький. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Як повідомлялося, у середу, 2 квітня 2014 року, у Ватикані повідомлено про те, що  Папа Франциск, взявши до уваги рішення Синоду єпископів УГКЦ про поділ Донецько-Харківського екзархату УГКЦ, дав свою згоду на канонічне обрання Синодом єпископів на єпископа та призначення на Екзарха Харківського високопреподобного отця Василя Тучапця, дотеперішнього ігумена монастиря Святого Василія Великого в Києві та провінційного вікарія. Новому єпископу надано титулярний осідок Чентуріонес.

Харківський верховноархиєпископський екзархат утворений шляхом виокремлення його з дотеперішнього Донецько-Харківського екзархату УГКЦ. Він охоплює територію Харківської, Сумської та Полтавської областей, з осідком у Харкові. До Донецького екзархату тепер належать: Донецька, Запорізька, Дніпропетровська і Луганська області. Екзархом Донецьким є владика Степан (Меньок).