• Головна
  • Новини
  • Протистояти релігійній дискримінації та поширювати ідеали справедливості — спільна католицько-мусульманська декларація...

Протистояти релігійній дискримінації та поширювати ідеали справедливості — спільна католицько-мусульманська декларація

04.03.2010, 10:53
Щорічна зустріч католицько-мусульманської комісії в справах діалогу відбулася 23-24 лютого в Каїрі, в університеті ісламських студій Аль-Азгар.

КАЇР — Щорічна зустріч католицько-мусульманської комісії в справах діалогу, до складу якої входять Постійний комітет університету Аль-Азгар в справах діалогу між монотеїстичними релігіями та Папська Рада в справах міжрелігійного діалогу, відбулася 23-24 лютого в Каїрі, в університеті ісламських студій Аль-Азгар. Учасники заходу дискутували над темою «Явище конфесійного насильства: зрозуміти явище та його причини і запропонувати розв’язки» та аналізували роль релігій в цьому завданні.

Результатом зустрічі, як інформує «Радіо Ватикану», стало підписання спільної декларації з метою відкинути маніпулювання релігією для прикриття політичних інтересів, насильства та дискримінації. Документ підписали шейх Мухамад аль-Азіз, юридичний представник університету, який очолює згаданий комітет в справах діалогу, та кардинал Жан-Луї Торан, президент Папської Ради в справах міжрелігійного діалогу.

Учасники дійшли згоди в тому, що потрібно «приділяти більше уваги фактові, що використання релігії в політичних чи іншого характеру цілях може бути джерелом насильства; уникати дискримінації на основі релігійної ідентичності; відкрити серця для взаємного вибачення та примирення, які є необхідними умовами мирного і дієвого співіснування».

Католицька та мусульманська сторони звернулися із закликом визнавати спільне та шанувати відмінності, що є передумовою культури діалогу, заснованого на спільних цінностях. Обидві сторони також заявили про зобов’язання визнавати і шанувати гідність кожної людини, незважаючи на етнічну та релігійну приналежність, протистояти релігійній дискримінації, поширювати ідеали справедливості, солідарності та співпраці. З метою уникнення напружень і непорозумінь, як йдеться у спільній декларації учасників заходу, слід поширювати культуру діалогу та взаємоповаги, що досягається вихованням вдома, у школі, в церквах та мечетях, поширюючи дух братерства.

Католики та мусульмани також звернулися один до одного із взаємним проханням запевнити, щоб у проповідях релігійних лідерів, шкільних програмах та підручниках не вміщували декларацій чи згадки про історичні події, які можуть спонукати до насильницької поведінки представників різних релігій.