• Головна
  • Новини
  • Протодиякон Кураєв відреагував на заборону в служінні в РПЦ...

Протодиякон Кураєв відреагував на заборону в служінні в РПЦ

30.04.2020, 16:47
Протодиякон Кураєв відреагував на заборону в служінні в РПЦ - фото 1
Протодиякон Андрій Кураєв заявив, що його заборону в служінні — не найсумніша подія цього дня, так як 29 квітня помер священник Георгій Бреєв. Так він відреагував на рішення Патріарха Кирила, передає «Інтерфакс».

Протодиякон Андрій Кураєв заявив, що його заборону в служінні — не найсумніша подія цього дня, так як 29 квітня помер священник Георгій Бреєв. Так він відреагував на рішення Патріарха Кирила, передає «Інтерфакс».

Кураєв.jpg

Кураєв заявив, що Бреєв — «чудовий батюшка» і духівник, який колись дав йому рекомендацію для вступу до московської семінарії. «Це набагато більш значуща подія. Я зараз дуже переживаю і думаю тільки про це», — сказав він.

29 квітня Патріарх Кирил заборонив у священнослужінні протодиякона Андрія Кураєва. Причиною стала публічна образа пам’яті протоієрея Єлоховського собору Олександра Агейкіна, який помер 21 квітня на 49-му році життя — у нього виявили коронавірус, за даними «Інтерфаксу», в ніч на 21 квітня він впав у кому. Пізніше стало відомо, що Агейкін виступав проти закриття храмів — він стверджував, що рішення закрити храми і церкви «скасовує дію Божу» і говорить про недовіру до Бога.

В указі патріарха сказано, що публічна образа визнана аморальною і цинічною, що викликала обурення не лише священнослужителів, а й мирян. Причиною заборони у служінні також стали і інші скарги, що надходили патріарху, їх зміст не уточнюється. До прийняття рішення єпархіальним церковним судом Кураєву заборонено виступати в храмах  від імені РПЦ.

В інтерв’ю «Московському комсомольцю» Кураєв, зокрема, висловився про ставлення до коронавірусу і до заходів про обмеження інфекції в РПЦ. Він заявив, що «потрібно було відразу закриватися, включати голову, усвідомлювати відповідальність за життя не тільки своє, але і паломників». Говорячи про зараження Агейкіна, він заявив, що священники часто заражаються один від одного, так як етикет передбачає «взаємні цілування рук плюс “христосування” на Великдень».