Блог Оксани Горкуші_image

Блог Оксани Горкуші

Філософ-релігієзнавець.

Релігійна свідомість, релігійний світогляд, співвідношення релігійного, наукового та філософського осягнення світу, сучасні трансформації релігійних парадигм. 

"Майдан і Церква: хроніка подій та експертна оцінка"

16.10.2014, 19:00
До уваги гуманітаріїв, студентів, викладачів, представників ЗМІ та віруючих громадян! 21 жовтня о 18.30 відбудеться презентація книги "Майдан і Церква: хроніка подій та експертна оцінка" в Інституті релігійних наук св. Томи, вул. Якіра 13.

До уваги гуманітаріїв, студентів, викладачів, представників ЗМІ та віруючих громадян!

21 жовтня о 18.30 відбудеться презентація книги "Майдан і Церква: хроніка подій та експертна оцінка" в Інституті релігійних наук св. Томи, вул. Якіра 13.

До розмови щодо релігійного інспірування Революції Гідності попередньо запрошені: Людмила Филипович - головний редактор книги, зав. відділом Інституту філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України; о.Петро Балог - католицький теолог, викладач Інституту релігійних наук св. Томи; Михайло Черенков – віце-президент Асоціації «Духовне Відродження»; о.Георгій Коваленко - протоієрей УПЦ; Саід Ісмагілов - Муфтій Духовного управління мусульман України "Умма"; Леся Скубко - співробітник Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних стосунків (м. Донецьк); Тетяна Каленіченко-Мухоморова - журналіст-аналітик релігійних подій; Оксана Горкуша - філософ-релігієзнавець, учасник редколегії книги та ряд цікавих осіб, які розглядають можливість своєї участі.

«Майдан і Церква. Хроніка подій та експертна оцінка» - унікальна за змістом та формою збірка аналітичних та документальних свідчень духовно-релігійної інспірації Українського Майдану зими 2013-2014 року. Як Майдан був глибинно-цілісним у своїй багатопроявності, так і наша книга, вміщуючи найрізноманітніші точки зору та ілюстративні матеріали, зосереджується на безпосередньому висвітлені Революції Гідності у її духовно-релігійній іпостасі.

Книга є наслідком моніторингу подій зими 2013-2014 рр. - Українського ЄвроМайдану чи Революції Гідності. Редакційний колектив – група вітчизняних академічних релігієзнавців з Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України (Людмила Филипович, Оксана Горкуша та Віта Титаренко) мала за мету відобразити цю подію як вона безпосередньо фіксувалась в інформаційному просторі та аналізі експертів в моменти її перебігу. Ключовими методологічними вимогами при цьому були ідеологічно-конфесійна незаангажованість та подійно-проблемна включеність, що сприяло адекватному відображенню предмету – релігії в її функціонуванні на Майдані і щодо нього. Значний обсяг поточних ілюстративних документів та експертних оцінок забезпечив багатогранність висвітлення. До збірки увійшли хронологія подій, офіційні документи Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, окремих релігійних об’єднань, звернення та заклики релігійних лідерів до народу і до влади, неофіційні висловлювання та коментарі звичайних віруючих та пасторів, експертні оцінки політиків, державних діячів та релігієзнавців. Усе це допомогло розкрити суть духовного Майдану, зміст Революції Гідності, показати роль релігії і Церкви в становленні громадянського суспільства та сучасних соціально-політичних процесах.

Книга стала можливою завдяки участі багатьох небайдужих людей, які надавали інформаційну, експертну, ілюстративну та матеріальну допомогу для її створення. Редколегія вдячна тим авторам, чиї наукові розробки, міркування й висловлювання зібрані у нашій збірці, тим журналістам, які систематично висвітлювали Майдан, тим мас-медійним ресурсам, на базі яких це робилось, авторам використаних у збірці світлин та тим спільнотам, що ці світлини надали (Асоціація "Духовне відродження", прес-центр Київської Патріархії, представники УГКЦ, Т. Гринчишин, В. Содель та ін.). Підготовлено за сприяння та фінансової підтримки Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України, Української асоціації релігієзнавців, Асоціації «Духовне відродження», видавництва САММІТ-КНИГА.

 

Останні новини