Рідкісний рукопис суфію XII століття виявлено в Казахстані

16.11.2011, 09:11
Рукописний текст "Слів повчання" Ахмета Яссауі, датований XV-XVI ст., виявлений в запасниках обласного музею літератури і мистецтва в Кокшетау.

Рукописний текст "Слів повчання" Ахмета Яссауі, датований XV-XVI ст., виявлений в запасниках обласного музею літератури і мистецтва в Кокшетау (адмінцентр Акмолинської області Казахстану).

"Рукопис із 90 списаних з двох боків сторінок зроблений на бухарському папері, невідомий переписувач у XV-XVI столітті переписав "Слова повчання" давньокіпчацькою мовою", - повідомила науковий співробітник музею Гульзайра Сабітова.

За її словами, рідкісне рукописне видання виявив під час приїзду до музею вчений-сходознавець Ашірбек Мумін серед зданих в музей жителями області Коранів.
В даний момент з`ясовується історія цієї книги, хто її приніс і хто був її власником. За словами вчених, таких рукописних книг у світі всього три.

Відомий на Сході давньотюркський поет і проповідник суфізму Ахмет Яссауі жив в XII столітті.


Розташований в Туркестані (місто в Південно-Казахстанській області) мавзолей Яссауі вшановується в мусульманському світі як "друга Мекка". Про це інформує Седмица.Ru.