• Головна
  • Новини
  • Розлідування сексуальних скандалів в Католицькій Церкві Нідерландів шокувало місцевих єпископів...

Розлідування сексуальних скандалів в Католицькій Церкві Нідерландів шокувало місцевих єпископів

04.01.2012, 14:20
Керівництво Католицької Церкви у Нідерландах шоковане новими даними комісії із розслідування сексуальних зловживань в середовищі католицького клиру в країні.

Керівництво Католицької Церкви у Нідерландах шоковане новими даними комісії із розслідування сексуальних зловживань в середовищі католицького клиру в країні.

«Це наповнює нас соромом і смутком. Для нас, керівництва і єпископату Церкви, для всієї спільноти та для суспільства в цілому, є болючим фактом те, що велике число священиків і ченців так повелися», повідомляє Catholic News Agency.

Загалом, від сексуальних зловживань, за даними розслідування, постраждало від 10000 до 20000 дітей в період між 1945 і 2010 роками. Серед винних у цих злочинах священики, ченці, а також і миряни.

Керівник розслідування зазначив, що недоречно стверджувати, що лідери Церкви не знали про зловживання. Він зазначив, що воно тривало, тому що керівництво вважало, що в змозі подолати проблему самотужки, боячись оприлюднювати незручні факти.

Комісія розглянула близько 1800 скарг з католицьких шкіл, семінарій та дитячих будинків та опитала близько 34 000 людей з метою вияснити стан справи.

Кардинал Aдріанус Йоханнес Сімоніс, архиєпископ-емерит Утрехта, сказав, що робота комісії показала безрадісну картину. Він висловив свою солідарність з іншими єпископами та попросив вибачення у жертв.

Єпископат Нідерландів також звернувся спільним листом до всіх католиків країни з приводу оприлюднення результатів роботи комісії. Цей лист зачитають у всіх храмах на недільних Месах.