РПЦ закликала Байдена не підтримувати аборти

15 листопада, 12:02
Суспільство
Російська Православна Церква висловила сподівання, що обраний президент США Джо Байден, який є католиком, не буде підтримувати право жінок на аборт, бо це суперечить віровченню його Церкви.

Про це заявив голова відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦ митрополит Волоколамський Іларіон в ефірі телеканалу «Россия 24», повідомляє Бабель.

Також у Московському Патріархаті розкритикували «зміну статі» в контексті релігійних переконань демократа.
Священнослужитель наголосив на важливості збігу громадянської та релігійної позиції Байдена, який підтримує аборти як невідʼємне право жінок. Зокрема, Байден однозначно заявляв у 2019 році, що «репродуктивні права — це конституційні права» і кожна жінка повинна мати такі права.

Католицька Церква, до якої належить Байден, справді засуджує аборти та вважає їх настільки тяжким гріхом, що відлучає від Причастя жінок, які переривали вагітність. Папа Римський Франциск попри свої прогресивні погляди дотримується традиційної позиції з цього приводу, проте, як повідомляє BBC, з 2016 року дозволив усім священикам відпускати гріх аборту.

«Ми знаємо, яке вчення сповідує Католицька Церква щодо цінності життя людини, абортів, також операцій зі зміни статі. Пан Байден неодноразово висловлював погляди, які не відповідають цьому вченню», — сказав митрополит РПЦ Іларіон.

Він також додав, що «операція зі зміни статі», під якою він розуміє ґендерний перехід, є «обманом», оскільки «людина може отримати зовнішність представника іншої статі, але насправді залишатися все одно представником своєї статі».

Джо Байден на виборах заручився підтримкою ЛГБТ-спільноти США і пообіцяв, що поверне їй усі можливості, скасовані адміністрацією Трампа.

Слід зауважити, що в Росії жінкам не заборонено переривати вагітність, а аборти РПЦ теж вважає гріхом.