Як Ви думаєте, що відбувається на цій фотографії?
Якщо Вам цікаво, то читаємо далі...
На цьому фото, яке було зняте 17 квітня 1962 року, тобто 50 років назад, зображений Архиєпископ Нового Орлеану Джозеф Френсіс Руммель, та 41-річна жінка Уна Гейлотт, яку він відлучив від Церкви. Якщо Ви думаєте, що це покаянний жест з її боку, то Ви помиляєтесь. Це - протест. А суть протесту ось в чому...
Весною 1962 року Архиєпископ Джозеф заявив, що в католицьких школах Нового Орлеану, в навчальному році 1962-63 років відбудеться де-сегрегація (Сегрегація це таке явище, яке існувало в американському суспільстві до середини 60 років (скасоване у 1964) і полягало в розділенні людей за расовою ознакою на рівні навчання, сидячих місць в громадському транспорті (напр. були окремі місця для білих і для чорних та індіанців тощо. Одним словом расова дискримінація.)). Уна Гейлотт, двоє синів якої навчались в католицькій школі виступила проти заяви Архиєпископа. Вона очолила цілий рух проти де-сегрегації (організація називалась "Save our Nation Inc.") і відстоювала гасло, що "сегрегація це Божий закон" (одним словом, що Бог є расистом)... 16 квітня у світлий понеділок після Пасхи, Архієпископ Руммел відлучив Уну та ще двох її соратників від Католицької Церкви (причиною стали активні протести проти дій Архиєпископа і звинувачення в єресі) (імена двох інших: Judge Leander Perez і Jackson Ricau). Після екскомунікації Уни, її чоловік заявив, що хоче щоб його теж відлучили від Церкви.
Як зреагував на цей жест Архиєпископ Джозеф Руммел? Він, нічого не сказавши, пройшов повз цю жінку. Зрештою, як я писав вище, дії Уни не були жестом покаяння, це був жест протесту проти дій Архиєпископа. Вона навіть написала брошуру: "God gave the law of segregation to Moses on mount sinai" ("Бог дав закон сегрегації Мойсею на горі Синай").
Уна Гейлотт так і не повернуась в Католицьку Церкву. За вінчанням свої синів вона спостерігала ззовні, через прочинені двері храму. Двоє її соратників вже померли. Уна Гейлотт ще жива. З Церквою не примирилась.
Ця фоторафія з'я вилась вперше в квітневому номері журналу Life у 1962 році.