Жертви – це ті українці, в кого відсутнє почуття самозбереження. Не у війну, а в мирний час. Самозбереження як Людей, як нації, котра прагне до незалежної самоорганізації у своїй державі. Як гартують Героїв із звичайних юнаків? Чому на річницю бою в Крутах їде сучасна українська патріотична молодь?
Пару років тому зі мною поділився знайомий епізодом зі шкільного життя голови батьківського комітету :) Йшлося про те, як одна київська вчителька, в неформальному спілкуванні про можливість приєднання класу до організовуваної пластунами поїздки в Крути, роздумливо так сказала: але ж холодно, школярі мали урок з цієї теми (який вона сама старанно й креативно підготувала), непогано відповідали, а захід по телевізору можна буде побачити.
Ця вчителька і так зробила що могла (он які презентації аж троє учнів по Крутах показали), та й з класом вона возиться більше середнього… І мороз справді був, а вставати на поїздку треба було б рано, і електрички забиті, а потім ще йти по сніговому місиву. Чи варто, мовляв, і так діти хворіють.
І подію по телевізору показали: молебень, покладання квітів, ряди пластунів. Правда, це було пару хвилин в новинах. Можливо, хтось і побачив. Можливо, хтось навіть трохи про щось подумав. Ну, але ж урок з теми Крут – був.
Це добре, що про героїв Крут пишуть, дискутують, і в підручниках вже про той бій є.
Чому в Крути їздять вже не перший рік пластуни? Ті, що живуть в межах пари годин транспортної досяжності – на річницю бою, інші – на канікулах? Чому не обмежуються просвітницькими заходами про Крути по місцям проживання – там, де навчаються?
А театральна вистава в залі, куди запрошують, їдуть спеціально, часом на велику відстань, «дістають» квитки або заробляють гроші, щоб привести свою дівчину, в залі, де живий звук, святково вдягнені глядачі з квітами, та хвилі «браво» аж вібрують в повітрі – і та сама вистава в запису по телевізору? Чи таке саме сприйняття?
Люди! Якщо це прочитають батьки (та майбутні батьки), допоможіть Вашим дітям, дітям
І справа, звісно, не лише в Крутах, не лише в разовому туди паломництві. Подивіться, які козаки зараз розплодилися в Україні: дехто жаліє бідних студентів та гімназистів, яких кинули битися напризволяще (а зараз, дивись, якісь диваки відпускають своїх дітей в поїздку до Крут по таааакому морозу, замість щоб нащадки з інтернету виписали про Крути та сходили на кунг-фу в теплий зал). І ростуть серед українців багато амбітних інфантилів, може й поінформованих, але інвалідних у своєму «практичному» егоцентризмі. Таким, як і їх батькам, незрозуміло, що крутяни могли пишатися тим, що воюють за Україну, відчувати цей обов’язок – святим, а себе – не жертвами, а вибраними.
Жертви – це ті, в кого відсутнє почуття самозбереження. Не у війну, а в мирний час. Самозбереження як Людей, як нації.
Гасло пластунів – Бог і Україна. Вони відповідно виховуються, і, скажу я Вам з
З такою зміною Крути ніколи не повторяться - наша історія відновить переможні традиції...