Всеукраинский Совет Церквей и религиозных организаций опубликовал обращение в защиту семьи от домашнего насилия, в котором подчеркивает, что «насилие – это не только побои, но и унижение, пассивная агрессия, финансовые ограничения, сексуальные домогательства и другие формы пренебрежения к достоинству человека».
Источник: Сайт ВРЦіРО
Авторы обращения утверждают, что «такое поведение не имеет ничего общего с семьей и браком, задуманным Богом, ведь в основе семейных отношений должны быть любовь, взаимоуважение, доверие и принятие для каждого члена семьи».
Они также призывают не молчать: «Ошибочно считать, что замалчивание домашнего насилия может спасти брак или обезопасить детей от переживаний, ведь неостановленное или ненаказанное насилие со временем только растет».
Приводим на языке оригинала полный текст обращения и видео, на котором представители Церквей и религиозных организаций его зачитывают.
Сім’я як союз плідної і вірної любові між чоловіком і жінкою є найкращим осередком для народження і виховання дітей. Сім’я, дитинство, материнство і батьківство визнаються найбільшими цінностями нашого суспільства та охороняються державою.
Однак маємо визнати, що в Україні існує проблема домашнього насильства, яка стосується як світських, так і віруючих родин. Насильство – це не тільки побої, але й приниження, пасивна агресія, фінансові обмеження, сексуальні домагання та інші форми зневаги до гідності людини.
Така поведінка немає нічого спільного з сім’єю та шлюбом, задуманим Богом, адже в основі сімейних стосунків має бути любов, взаємоповага, довіра та прийняття для кожного члена родини.
Помилково вважати, що замовчування домашнього насильства може врятувати шлюб чи убезпечити дітей від переживань, адже не зупинене чи не покаране насильство з часом лише зростає. Сім'я не стане міцнішою, якщо в її основі страх і насильство.
Мовчання лише погіршує ситуацію. Гріх насильства втрачає силу, коли висвітлюється і визнається. Зло треба називати злом. Без цього неможливе покаяння і зцілення стосунків.
Постраждалі від домашнього насильства можуть сміливо звертатися за допомогою до свого священника чи релігійної громади, родичів чи друзів, чи до поліції. Своєчасна реакція на домашнє насильство – це не атака на сім'ю, а спосіб мінімізувати негативні наслідки для обох з подружжя, а також для їхніх дітей.
Є різні причини насильства в подружньому житті, серед яких: брак зрілої любові, травматичний досвід у дитинстві, алкоголізм і інші залежності, сексуалізація образу жінки в медійній масовій культурі.
Однак церкви і релігійні організації готові простягнути руку допомоги кожній родині, яка страждає від цього лиха: як постраждалим від насильства, так і тим, хто його вчиняє. У наших громадах, у тому числі релігійних, має формуватися здорова культура несприйняття поведінки, яка зневажає Богом дану гідність людини, її цінність і унікальність.
Ми хочемо зробити усе для того, щоб наші сім'ї, наші церковні спільноти були оазисами любові. А любов буде найкращим запобіганням для поширення насильства у сучасному світі.
22 грудня 2021, Київ