Created with Sketch.

Проект новой Конституции несет угрозу традиционной семье, - Патриарх УГКЦ

17.07.2015, 10:30

Глава УГКЦ Святослав (Шевчук) 16 июля обратился с письмом к Председателю Верховной Рады Украины, председателю Конституционной комиссии Владимиру Гройсману по делу изменений в Конституцию Украины.

Глава УГКЦ Святослав (Шевчук) 16 июля обратился с письмом к Председателю Верховной Рады Украины, председателю Конституционной комиссии Владимиру Гройсману по делу изменений в Конституцию Украины.

Первоиерарх отмечает, что разработчики основного государственного документа отвергли все предостережения представителей Всеукраинского Совета Церквей и религиозных организаций, чем открыли дорогу к легализации неприемлемых для нравственного здоровья однополых браков.

Приводим полный текст письма Патриарха УГКЦ на языке оригинала:

«Високодостойний Володимире Борисовичу!

Звертаюся до Вас у важливій справі змін до Конституції України. Щойно ми отримали остаточний варіант проекту розділу ІІ, підготовленого Робочою групою з прав людини Конституційної комісії. На жаль, майже всі пропозиції змін до Конституції України, які висловила Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій у своєму листі до Вас від 12.06.2015 року та представляла їх на робочих засіданнях Робочої групи, були відхилені.

Замість цих, узгоджених між собою релігійною спільнотою, об’єднаною у Всеукраїнській раді Церков і релігійних організацій та яка представляє понад 95 відсотків віруючих людей України, було враховано протилежні за суттю пропозиції до нової редакції Конституції України, запропоновані окремими членами Комісії.

Ці формулювання, насамперед, містять у собі серйозні загрози для інституту сім’ї в Україні, традиційних для українського суспільства взаємовідносин подружжя як союзу чоловіка та жінки, а також створюють підґрунтя для легалізації неприйнятних для морального здоров’я та природного розвитку суспільства одностатевих партнерств (статті 27 і 35 проекту). Ці пропозиції загрожують штовхнути Українську Державу у прірву гріха аморальності, руйнації сім’ї як базового інституту суспільства та популяризації неприродних для людської особистості стосунків між особами однієї статі.

Обґрунтування таких сумнівних пропозицій посиланнями на європейський досвід є недоречним, адже в країнах Європейського Союзу є протилежні погляди на питання антидискримінаційного законодавства, шлюбу та сім’ї, правових можливостей для представників сексуальних меншин. Зокрема, Польща, Хорватія, Угорщина, Італія, будучи членами Європейського Союзу, демонструють свою відданість традиційним сімейним і моральним цінностям, маючи заборону одностатевих партнерств на законодавчому рівні, а в деяких країнах і в тексті конституції.

Це ж стосується й інших статей, про редакцію яких йшлося у вищезазначеному листі. Зокрема, проекту статті про свободу думки, совісті і релігії у якій залишили норму про відокремлення «школи від церкви», проігнорувавши майже всі пропозиції Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій щодо конституційного впорядкування сфери суспільних відносин у трикутнику: держава – церкви і релігійні організації – громадянське суспільство.

Враховуючи зазначене, ще раз наголошуємо на необхідності врахування у той чи іншій спосіб засад самобутності та традиційних для українських громадян принципів людських взаємовідносин, відображених у пропозиціях Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій до Конституції України, текст яких додаємо й до цього листа.

Із запевненням про молитви та архипастирським благословенням

† СВЯТОСЛАВ»

Читайте также
Общество Патриарх УГКЦ рассказал, как молится во время ракетных обстрелов
Сьогодні, 12:29
Общество Александру Усику запретили на ринге целовать крест
Сьогодні, 12:18
Общество РПЦ выступила против многоженства на России
Сьогодні, 11:46
Культура В ВСУ создали подразделение по защите культурного наследия
Сьогодні, 09:30