Блог Павла Береста. О духовном и грешном_image

Блог Павла Береста. О духовном и грешном

Що буде після митрополита Володимира ?

21.11.2010, 18:14
В церковних колах УПЦ, що в нерушимій єдності з РПЦ, активно поширюються чутки, що в зв'язку зі своїм ювілеєм, та станом здоров'я - митрополит Київський та всієї України Володимир піде у відставку. Хто поширює чутки й кому вони вигідні?

В церковних колах УПЦ, що в нерушимій єдності з РПЦ, активно поширюються чутки, що в зв'язку зі своїм ювілеєм, та станом здоров'я - митрополит Київський та всієї України Володимир піде у відставку.

Причин подібного "витоку інформації" може бути декілька. Або дійсно таке скоро відбудеться добровільно, або владику наполегливо підштовхують до такого кроку.

В будь-якому разі, вже зараз перші ролі в УПЦ МП відіграє не Володимир, й не його найближче оточення. Зараз на поверхю всплили інші організовані угруповування.

Основні сили в УПЦ МП ґуртуються навколо двох ключових фігур: митрополита Донецького та митрополита Одеського. Роман Шукало є наближеним до нинішньої влади. Крім того, ті проукраїнські, які ще залишились в УПЦ можуть підтримати цього митрополита, як менше з двох зол. Другий центр впливу - митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел (в народі його просто нарікли - Афігенгел), який будучи махровим українофобом є ставлеником Кремля, й , в разі обрання, буде проводити бульдозерну політику побудови єдиного і нєдєлімого "Русского мира" во всій Україні. 

Отже боротьба за УПЦ йде вже давно. І цілком можливо, як декілька років тому, президент Медведев дякував працівникам ФСБ за успішну операцію по недопущенню України в НАТО, так само - він буде дякувати черговим агентам ФСБ за установлення повного контролю над УПЦ МП.

Боротьба за Україну, й боротьба за перетворення її на російську колонію йде по всіх фронтах.

Й один з головних - це фронт духовний, фронт релігійний. 

І слухи про скору відставку митрополита Володимира є частиною цією багатоходової геополітичної гри. Незалежно від того, відбудеться вона скоро, чи не дуже скоро, чи Блаженіший спочине, так як він й хотів «стати перед Богом 121 митрополитом Київським, а не 16 патріархом Московським», незалежно від цього - боротьба за місце наступного Митрополита Київського і всієї України розпочалась вже давно. Й буде лише посилюватись.

Крім того, не слід забувати про наміри Кирила стати Патриархом Московсько-Київським. Тому, цілком можливо, що Кремль веде, як це часто буває, подвійну, а то й потрійну гру. І зіштовхуючи лобами митрополитів та єпископів в України, вони мають на меті - просто пряме очолення УПЦ МП Кирилом, без всяких посередників.

Отже гра триває. Гра за Україну. 

Последние новости

Вчера
24 июня
23 июня
22 июня