Created with Sketch.

Що робити у випадку провокацій щоб не бути винним? Священникам УПЦ і не тільки

28.03.2014, 09:10

Священнослужителям і не тільки - не піддвайтеся на провокації!

http://cerkva.info/uk/news/churchasociety/4612-provokacii.html

1.Благочинний на якого посилаються в ОВЦС МП - ні сном ні духом. Нічого не було. Це просто підстава чия - ще не знаємо. Тут ОВЦС хтось теж підставив.
2.ОВЦС міг би не лізти на танк, а звернурнути увагу на наше становище.
3.Так от, про це - пункт 3, головне.

Я нагадую всім, хто хоче провокувати провокації та щоб кров лилася - особливо тим, хто це хоче на релігійному грунті робити. Або тим, хто не розуміючи цього невсідломо приймає участь - читайте законодавство спочатку. 
Читайте дердавна зрада - від 10 до 15 років, розпалювання релігійної ворожнеці - це до 3 років (і це взагалі легше легкого довести - через якусь помилку: Вас спитають - а де рапорт епископу? де заява у міліцію? Це Ви самі придумали - все три роки). І 8 днів тому я отримав запевнення від держави, що всі питання будуть на контролі, і ніхто нікого ні до чого не примушуватиме, але раптом сильно заграєтеся - наприклад будете замість того щоб повідомлять своє начальство по церковній лінії, міліцію та СБУ, стучати в Москву. Бо міфологічний піп, який нібито надав міфологічну листівку, при написанні якої для достовірності ФСБшники перестаралися і написали "Філорет", хоча тут навіть діти знають що "Філарет"... Ну і якщо виявляться такі попи, то читайте - державна зрада - це серйозний злочин, і те що вчинений він по глупості - нікого хвилювати не буде.

Вже міліція працює, вже СБУ працює, а митрополія вже може реально щось робити теж, бо в країні не хаос, а слава Богу, є структури і люди.

Так, от що таке державна зрада спочатку, а потім - що таке розпалювання релігійної ворожнеці.
Держа́вна зра́да — діяння, умисно вчинене громадянином на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці держави: перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, надання іноземній державі, іноземній організації (спецслужбі) або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти держави.
Зміст [сховати] 
1 Об'єкти державної зради
2 Предмет державної зради
3 3 Форми об'єктивної сторони
3.1 Перша форма державної зради
3.2 Друга форма державної зради
3.3 Третя форма
4 Суб'єкт
4.1 Суб'єктивна сторона
5 Відповідальність за злочин
6 Джерела
7 Примітки
Об'єкти державної зради[ред. • ред. код]

Родовий об'єкт цього злочину — злочини проти основ національної безпеки України.
Безпосередній об'єкт цього злочину — зовнішня безпека України, її суверенітет, територіальна цілісність і недоторканність, обороноздатність, державна, економічна чи інформаційна безпека.
Видовий об'єкт цього злочину — зовнішня та внутрішня безпеки України.
Предмет державної зради[ред. • ред. код]

Відомості, що становлять державну таємницю (передбачено ст. 111 КК України).
3 Форми об'єктивної сторони[ред. • ред. код]

Перша форма державної зради[ред. • ред. код]
Перехід на бік ворога полягає в наданні безпосередньої допомоги державі, з якою Україна перебуває в умовах воєнного стану або збройного конфлікту.
Форми такого переходу можуть бути різними:
перехід до ворога через лінію фронту;
вступ до армії ворожої держави;
участь за її завданням у бойових діях проти України;
надання різної допомоги агентам такої держави та ін..
Перехід на бік ворога може полягати як у переході на територію ворожої держави (так званий фізичний перехід), так і в наданні допомоги такій дер­жаві або її представникам на території України (так званий інтелектуальний перехід).
У цій формі державна зрада визнається закінченою з моменту, ко­ли особа почала надавати допомогу ворогові.
Обов'язковою ознакою об'єктивної сторони цієї форми державної зради є час вчинення злочину — в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту
Друга форма державної зради[ред. • ред. код]
Шпигунство — це передача або збиран­ня з метою передачі іноземній державі, іноземній організації або їх представ­никам відомостей, що становлять державну таємницю.
Третя форма[ред. • ред. код]
Надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам до­помоги в проведенні підривної діяльності проти України полягає в будь-якій допомозі у проведенні підривної діяльності проти інтересів України. При цій формі не має значення, як діяла особа — за завданням іноземної держа­ви чи з власної ініціативи. Допомога в проведенні підривної діяльності мо­же виявлятися в сприянні резидентам (таємним представникам іноземних розвідок), укриття розвідника або його спорядження, вербування агентів для проведення підривної діяльності проти України тощо. Цією формою охоп­люються і випадки, коли особа за завданням іноземних держав або їх пред­ставників організовує (або вчинює) на шкоду Україні будь-який інший зло­чин проти основ національної безпеки України (наприклад, диверсію, пося­гання на життя державного чи громадського діяча). У таких випадках відповідальність повинна наставати за сукупністю злочинів (наприклад, за статтями 111 і 113 КК.[1]
Суб'єкт[ред. • ред. код]

Суб'єкт злочину спеціальний (див. ч. 2 ст. 18 КК України) — ним може бути тільки громадянин України, який досяг до вчинення злочину шістнадцяти років.[2]
Суб'єктивна сторона[ред. • ред. код]
Суб'єктивна сторона цього злочину характеризується виною в формі прямого умислу: за якого особа усвідомлює, що її діяння вчинюються на шкоду суверенітету, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України і бажає їх здійснити. Мотиви можуть бути різними (ненависть до України, користь та ін.), але на кваліфікацію це не впливає.
Обов'язковими умовами звільнення від кримінальної відповідальності за ч. 2 ст. 111 є наявність трьох обставин:
1) отримання громадянином України злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації, їх представників;
2) не вчинення жодних дій на виконання цього завдання;
3) добровільна заява органам державної влади про свій зв'язок з ними і про отримане завдання. Відсутність хоча б однієї з цих обставин виключає можливість звільнення особи від кримінальної відповідальності.
Відповідальність за злочин[ред. • ред. код]

Покарання за злочин: за ч. 1 ст. 111 — позбавлення волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років.

Згідно зі статею 161 Кримінального кодексу України, «умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності, або образа почуттів громадян у зв'язку з їхніми релігійними переконаннями, а також пряме чи непряме обмеження прав або встановлення прямих чи непрямих привілеїв громадян за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками»
караються штрафом від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.
Ті самі дії, поєднані з насильством, обманом чи погрозами, а також вчинені службовою особою, -
караються штрафом від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від двох до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого".

4.Висновки
отже, при будь-яких провокаціях: 
1.рапорт єпископу і на імя Місцеблюстителя
2.Заява в міліцію
3.Заява в СБУ
Якщо Вас втягують в якусь історію - те саме.
Ніяких підстав сьогодні для захоплень храмів УПЦ нема.
І не буде.
Обстановка більш ніж нормальна.
Всі питання по спірним випадкам - розгляд комісій по переговорам.
Тому взагалі - ніхто нічого не робіть від вітра в голові. 
Бо потім не відмиємо і не вернемо ні людей, ні мир.
Мир, спокій, молитва, 
юридична грамотність у діях.
Розуміння того, що є гарантії від УПЦ КП що жодних захоплень до 25 травня - дня виборів не буде взагалі - 
і треба просто щоб ці гарантії були виконані.
Є гарантії від держави та партій - що жодних провокацій, що захист прав вірних, а особливо УПЦ - пріоритет зараз - і це треба просто витримати.
Так що без нервов, працюйте.
Якщо у Вас раптом криза - звоніть за порадами Юрію Павловичу Чорноморцю - 097 597 97 85 - і який би Ви не були мракобес і русофіл, ми Вас спасемо тут же і без втрат.
УПЦ має такі позиції міцні, яких у неї не було ніколи раніше.
Так що давайте, без паніки і глупостей. Буде і Україна, буде і УПЦ, і взагалі все буде добре.

 

 

Читайте также