Created with Sketch.

Варфоломея I приглашают посетить в Киеве место крещения Киевской Руси-Украины

24.05.2018, 13:40

Представители «Общественного движения "Почайна"» приглашают Вселенского Патриарха Варфоломея, архиепископа Константинополя – Нового Рима, прибыть в Киев, чтобы посетить место крещения Киевской Руси-Украины и объявить о решении Матери-Церкви по поводу предоставления Томоса об автокефалии Православной Церкви в Украине.

Представители «Общественного движения "Почайна"» приглашают Вселенского Патриарха Варфоломея, архиепископа Константинополя – Нового Рима, прибыть в Киев, чтобы посетить место крещения Киевской Руси-Украины и объявить о решении Матери-Церкви по поводу предоставления Томоса об автокефалии Православной Церкви в Украине.

Об этом говорится в обращении, которое общественное движение направляет Его Всесвятости, пишет “Православіє в Україні”.

«Два сверхважных события мая, связанные с нашей историей, самоидентичностью и свободой, состоятся в скором времени. В конце мая сессия Киевсовета будет принимать окончательное решение о возвращении Почтовой площади Киеву и создании Музея на месте крещения Киевской Руси-Украины.

В то же время в конце мая 2018 года в Стамбуле соберется Синод Константинопольской Церкви, который будет принимать решение о предоставлении Томоса об автокефалии Православной Церкви в Украине», – написала у себя на странице в ФБ руководительница общественного движения «Почайна» Аннабелла Морина.

«В этом году мы празднуем 1030-летие крещения Киевской Руси-Украины. В Киев уже вернулась речка Почайна, в водах которой крестились киевляне, а на Почтовой площади благодаря археологическим раскопкам и историческим исследованиям найдено место, связанное с летописными событиями крещения. Также осталось меньше двух недель до момента, который может стать важнейшим в нашей с вами жизни...

Ниже подаем драфт письма, которое будет отправлено в ближайшее время.
Надеюсь, его поддержат хорошие люди».

Далее текст обращения на языке оригинала

Його Всесвятості, Всесвятішому Варфоломію,

Архієпископу Константинополя – Нового Риму,

Вселенському Патріарху

Ваша Всесвятосте!

Звертаємося до Вас від імені громадян незалежної країни України: від діячів науки та людей мистецтва, від віруючих різних церков, навіть від тих, хто тільки шукає свій шлях до Господа.

Надання Матір’ю-Церквою Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні, яке, як ми сподіваємося, відбудеться найближчим часом, наповнює нас радістю. Адже це рішення підтверджує не тільки незалежність нашої церкви і держави, але також говорить про нашу національну ідентичність і про стародавню історію, яка пов’язана з історією великого Константинополя.

Священне місце, де 1030 років тому відбулася історична подія – хрещення Русі-України, знаходиться в столиці нашої держави – місті Києві. Стародавні літописи нашого народу розповідають, як князь Володимир наказав усім його жителям спуститися до річки Почайни, в тому місці, де вона поєднується з річкою Дніпро, зайти в воду, взявши малих дітей на руки. І тоді саме константинопольське духовенство, яке приїхало до Києва разом з візантійською царицею Анною – дружиною князя Володимира, провело таїнство хрещення. Після чого князь Володимир і Анна Візантійська побудували на Русі-Україні багато храмів Господніх, а країна увійшла на рівних у світове співтовариство тих часів.

Ця велика історія нашого народу зараз дуже стрімко відроджується в пам’яті людей, а її символи несуть світло та надію для всіх громадян країни незалежно від їх конфесійної приналежності, тому користуються загальною любов’ю і повагою. Річка Почайна, в водах якої хрестилася Русь-Україна, яка була забута на десятиліття комуністичного правління, зараз завдяки звичайним людям повернула своє давнє ім’я, історичний статус, за нею доглядають, оберігають.

В останні роки завдяки історичним дослідженням і археологічним розкопкам під Поштовою площею міста Києва знайдена стародавня дерев’яна вулиця, по якій наші предки спускалися до місця хрещення у річки, а також і саме це місце.
Коли сталося це історичне відкриття, багато людей згуртувалися навколо нього, прагнучи захистити та відродити свою історію. Церква підтримала їх. Патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет заступився перед владою за збереження історичного місця. А потім підтвердив значущість цього місця на Поштовій площі і Предстоятель Української православної церкви Московського патріархату Онуфрій. Тепер завдяки звичайним громадянам України там будуть продовжені археологічні розкопки та створений Музей, в якому буде представлена історія хрещення Київської Русі-України.

Ваша Всесвятосте! Ми зараз повертаємося в те ж саме священне місце, де стародавній Константинополь та стародавній Київ разом звернулися до Господа. Коло історії замикається, поєднуючи наше минуле і майбутнє, об’єднуючи людей, народжуючи віру, надію, повертаючи мир нашій багатостраждальній землі.
Від імені всіх тих, хто любить Україну та її велику історію, запрошую Вас до Києва, щоб відвідати місце хрещення Київської Русі-України та оголосити про рішення Матері-Церкви, яке буде мати історичні наслідки для нашої країни, усього нашого народу.


Читайте также
Украина и мир В музеях Ватикана появилось восемь украиноязычных аудиогидов
24 мая, 09:50
Католики В Запорожье состоялась интронизация нового Донецкого экзарха УГКЦ
24 мая, 08:59
Общество Отказ от службы по религиозным соображениям — что говорит закон
24 мая, 10:01
Украина и мир Зеленская рассказала Папе Римскому о российских атаках на украинские города
24 мая, 09:36