• Головна
  • Новини
  • Сербський Патріархат через суд хоче скасувати новий закон про релігію в Чорногорії, який обмежує її вплив...

Сербський Патріархат через суд хоче скасувати новий закон про релігію в Чорногорії, який обмежує її вплив

25.01.2020, 15:15
Розширене засідання Єпископської ради Сербського Патріархату в Чорногорії, на якому ухвалили звернення до Конституційного суду країни, відбулося 22 січня в Нікшичі.

Архиєреї Сербського Патріархату звернулися до Конституційного суду Чорногорії з метою скасування нового закону про релігію, йдеться у повідомленні на сайті Чорногорської-Приморської митрополії Сербського патріархату. Про це інформує Релігійна правда.

Розширене засідання Єпископської ради Сербського Патріархату в Чорногорії, на якому ухвалили звернення до Конституційного суду країни, відбулося 22 січня в Нікшичі.

Остаточний варіант звернення до суду члени Ради сформували після проведення консультацій з широкою групою експертів-юристів. Мета звернення – ініціювати розгляд питання про відповідність нового закону “Про свободу віросповідання та переконань і правовий стан релігійних громад” нормам Конституції Чорногорії.

Члени Єпископської ради нагадали, що і сам Конституційний суд має право ініціювати перевірку конституційності цього законодавчого акту.

У Сербському Патріархаті побоюються, що Чорногорія почне “відбирати” і передавати невизнаній “світовим православ’ям” Чорногорській Церкві храми, побудовані до 1918 року, які зараз займає Сербський Патріархат.

Нагадаємо, 27 грудня 2019 року Чорногорський парламент ухвалив закон про свободу віросповідання, який спрямований на зменшення впливу Сербської Церкви в Чорногорії і передбачає націоналізацію храмів, зведених до 1918 року.

У країні почалися масові протести на підтримку Сербської Церкви, а на мітингу в Косово навіть помітили куратора з ГРУ РФ. В інформаційному полі Росія підтримує Сербську Церкву, а прагнення чорногорців мати власну Церкву пояснює “агресивним націоналізмом”.

Президент Чорногорії Джуканович звинуватив Сербську Церкву у підтримці ідеї Великої Сербії, тобто сепаратизмі: “Вони вважають, що Чорногорія була створена помилково”.

В середині січня президент Сербії Александар Вучич заявив про “безправне становище” сербів у Чорногорії та необхідність їх захищати.